Çambaşı Yaylası'na 5 yıldız geliyor

ORDU'nun Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası'nda yıllardır hayali kurulan otel için ilk adım atıldı. Ordu Büyükşehir Belediyesi ve ORDUSİAD 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'na beş yıldızlı otel projesi için imzaları attı.

Çambaşı Yaylası'na 5 yıldız geliyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. ve Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (ORDUSİAD) 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda kurulması planlanan 5 yıldızlı otel projesi için karşılıklı mutabakat imzaları atıldı.
 
Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi'nin açılışının ardından, Çambaşı Yaylası otel projesi için düzenlenen törende imzaları Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Enver Yılmaz, Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği (ORDUSİAD) adına da Dernek Başkanı Kadir Engin attı.
 
"80 ODA VE 110 YATAKLI OLACAK"
 
Başkan Yılmaz imza töreninde yaptığı konuşmada, "Bu yatırımda bizler de ORBEL A.Ş. vasıtasıyla elimizi taşın altına koyuyoruz. Ordu Yatırım A.Ş. tarafından Çambaşı'mıza yapılacak 80 oda ve 110 yatak kapasiteli otele yüzde 30 oranında ortak oluyoruz. Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yaklaşık 40 dönümlük bir alanın tahsisine yönelik resmi süreç tamamlandı. Yaklaşık 5 yıldır gündemde olan bu konu, kayak tesisinin açılmasıyla birlikte Büyükşehir Belediyemizin de katılımı ile önemli bir mesafe aldı. Büyükşehir Belediyesi olarak yüzde 30'luk teklifi kabul ettik. İnşallah tesisimiz bittiğinde bölgemizin de mimarisini yansıtacak bir proje olacak. Otelimiz, kısa bir sürede tamamlanarak kayak tesisimizle bütünleşecek. Bu önemli yatırıma katkı sunan herkese gönülden teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
"BU PROJE YENİ YATIRIMLARA DA ÖNCÜLÜK EDECEK"
 
Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği (ORDUSİAD) adına da Dernek Başkanı Kadir Engin ise projeye Büyükşehir Belediyesinin paydaş olmasından büyük memnunluk duyduklarını belirterek, "Bu proje yeni yatırımlara da öncülük edecektir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 01:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER