Çambaşı Ordu'nun turizm cazibe merkezi olacak!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Yapımı süren yatırımlar tamamlandığında Çambaşı Ordu'nun turizm cazibe merkezi olacak. Ordu'yu nakış nakış işleyip, parmakla gösterilen bir büyükşehir modelini hayata geçireceğiz" dedi.

Çambaşı Ordu'nun turizm cazibe merkezi olacak!
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Yapımı süren yatırımlar tamamlandığında Çambaşı Ordu'nun turizm cazibe merkezi olacak. Ordu'yu nakış nakış işleyip, parmakla gösterilen bir büyükşehir modelini hayata geçireceğiz" dedi.

"ÇAMBAŞI-ALTINORDU ARASI 45 DAKİKA OLACAK"

Yılmaz, Çambaşı'nın Ordu'nun en önemli turizm cazibe merkezlerinden birisi olduğunu belirtti. Çambaşı'nın yapılmakta olan yatırımlarla daha da gelişeceğini dile getiren Başkan Yılmaz, "37 kilometrelik Kabadüz-Çambaşı arasındaki yolda yapım çalışmaları devam ediyor. Bu yolun tamamlanmasıyla birlikte Çambaşı Yaylası trafiği rahatlayacak. Bu yolla birlikte Kabadüz Altınordu arasındaki 17 kilometrelik mesafede yapılacak yol yapım çalışmalarının ardından Çambaşı Altınordu arası otoyol standartlarında bir yola kavuşacak ve ulaşım süresi sadece 45 dakikaya inecek" dedi. 

"TÜRKİYE'DE DENİZE EN YAKIN KAYAK TESİSİ OLACAK" 

Yapımı devam eden Çambaşı Kayak Tesisi'yle de ilgili konuşan Başkan Yılmaz, "Tamamlandığında Türkiye'nin denize en yakın kayak tesisi olacak. Karadeniz Bölgesi'nde bir ilk olacak kayak tesisimiz, Çambaşı'na akın akın turist çekecek" dedi. Yılmaz amaçlarının Ordu'ya geleceğe hazırlamak olduğunu da söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2014, 11:59

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER