Çambaşı'ndaki otele Amerikalılar talip oldu

ORDU'nun Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası'nda Ordulu işadamları ve Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ORBEL iştiraki ile yapılan 80 oda ve 120 yatak kapasiteli otel, Dünya'nın en büyük otel zincirlerine sahip bir markanın halkası oldu. Resmi imzaların atıldığı otel, Wyndham Garden markasıyla önümüzdeki yıla yetiştirilecek.

Çambaşı'ndaki otele Amerikalılar talip oldu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler'in öncülüğünde Ordu'nun en önemli turistik merkezlerinden biri olan Çambaşı Yaylası'nda 2019 yılı Temmuz ayında temeli atılan 5 yıldız konforundaki otel, önümüzdeki kış sezonunda turizm sektörünün hizmetine açılacak.

Yıllardır Çambaşı Yaylası'nda otel inşa edilmesinin tartışıldığı ve bir sonuca ulaşılmadığı ortamda devreye girerek Ordulu işadamlarını bir araya getiren ve ORBEL'in de dahil olduğu bir şirket kurulmasını sağlayan Başkan Güler, otelin aynı zamanda ünlü bir marka altında hizmet vermesi için de kritik bir hamle yaptı. Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi içinde yer alan 80 oda 120 yatak kapasiteli otel, Başkan Güler'in girişimleriyle 95'e yakın ülkede yaklaşık 9 bin oteliyle Dünya'nın franchise veren en büyük otel şirketi Wyndham Hotels & Resorts markasıyla hizmet verecek. 

ÖN ANLAŞMA YAPILDI, İMZALAR ATILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL AŞ'nin de ortağı olduğu Çambaşı Yatırım AŞ otelin uluslararası bir marka altında hizmet vermesi amacıyla Wyndham Hotel Group ile ön anlaşma yaptı. Anlaşmayı Çambaşı Yatırım AŞ adına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, 
Wyndham Hotel Group adına ise Wyndham Hotel Group Orta ve Batı Avrupa Başkan Yardımcısı Christian Michel imzaladı. Tamamlandığında Ordu turizmine önemli katkılar sunacak otel, "Wyndham Garden" markası ile önümüzdeki kış sezonundan itibaren hizmet vermeye başlayacak. 

GİRESUN'DAN SONRA ORDU'DA BİR OTELLERİ OLACAK
ZİNCİR DÜNYA'NIN HER YERİNDE

Aynı zincirin Ordu'ya 50 kilometre uzaklıktaki Giresun'da da 'La Quinta by Wyndham Giresun' isminde bir oteli bulunurken, Türkiye'nin de bir çok ilinde otelleri bulunuyor. 

Dünyaca ünlü zincirin halkalarında Wyndham Garden markasıyla ABD'nin Alabama, California, Delaware, Florida, Georgia, Illinois, Indiana ve New York City gibi bir çok eyaletinin yanı sıra Kanada, Meksika, Güney Amerika'da Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvador, Asya kıtasında Çin, Endonezya, Japonya, Kazakistan, Tayland, Vietnam, Avustralya ve Pasifik kıyılarında ABD'nin federal toprağı sayılan Guam Adası, Yeni Zellanda, Orta Amerika'da Kosta Rika'da, Avrupa'da Almanya, Ortadoğu'da Bahreyn, Umman, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde zincir otelleri bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER