Burası Ordu'nun misafir odası!

ORDU'nun Kabadüz ilçesine bağlı Yokuşdibi Mahallesi sınırlarındaki Çambaşı Yaylası, Büyükşehir Belediyesi'nin son dokunuşlarının ardından adeta Ordu'nun misafir odası oldu. Bu tabir, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'e ait. Başkan Güler, Çambaşı Yaylası'nın son düzenlemelerle birlikte cazibesinin arttığını belirterek, "Yaylamızın çehresini değiştirdik" dedi.

Burası Ordu'nun misafir odası!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler tarafından Ordu'nun 'misafir odası' olarak tanımlanan ve şehrin önemli turistik alanlarından biri olan Çambaşı Yaylası'nın cazibesi artırıldı.

Yayla merkezinde 62 adet binada uygulanan dış cephe iyileştirme çalışması, yaylanın çehresini değiştirdiği gibi yaylaya olan ilgiyi de artırdı. Yapılan çalışmaların turizmde hareketlilik sağladığına dikkat çeken yayla esnafı ve vatandaşlar, Başkan Güler ve ekibine teşekkür etti. 

"YAYLANIN GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATAN BİR GÖRÜNÜM SAĞLADIK"

Çambaşı Yaylası'nın bölge için son derece önemli bir turizm destinasyon alanı olduğunu ifade eden Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, "72 obası ve 100 bin dönümlük alanı ile Türkiye'nin en geniş yaylalarından birisi olan Çambaşı Yaylası'nda 62 binanın dış cephesini iyileştirerek yaylanın güzelliğine güzellik katan bir görünüm sağladık. Turizmde iddiamızı sürdürüyoruz. Bu nedenle Ordu'ya geldiğinde turistlerin ilk uğramak istediği yerlerden biri olan Çambaşı Yaylamızın da çehresini değiştirdik. Yapılan çalışmadan esnaflarımız ve ziyarete giden vatandaşlarımız oldukça memnun. Daha düzenli bir görünüme kavuşan yayla merkezinde araç girişini de
kapattık. Böylece ziyaretçilerimiz rahatlıkla gezip alışverişini yapabiliyor. İlimizin güzelliğini gün yüzüne çıkararak tanıtımına katkı sunan her türlü çalışmanın gayreti içinde olacağız" dedi.

"YAYLAMIZ ÇOK GÜZEL OLDU"

Ordu Büyükşehir Belediyesi, DOKA (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) işbirliğiyle hayat bulan proje kapsamında yaylanın yöresel kimliğine uygun bir çalışma ortaya kondu. Yapılan çalışmadan memnuniyetini dile getiren vatandaşlar, "Ortaya çıkan yeni görüntü hepimizi memnun ediyor. Gelen turistler de beğeniyor. Önceden araç girişine de açık olduğu için yayla merkezinde insanlar hareket etmekte, rahat alışveriş yapmakta zorlanıyordu. Yapılan çalışma ile gelen giden de arttı. Özellikle hafta sonu ciddi yoğunluk yaşanıyor. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz Yaylamız çok güzel oldu" diye konuştu.


 

YORUM EKLE