Tokat'ın Sulusaray ilçesinde bu akşam saatlerinde 18:11'de 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin şiddeti kuş uçuşu yaklaşık 170 km. uzaklıktaki Ordu'nun Altınordu ilçesi dahil tüm ilçelerinde hissedildi. 

180424 4H

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden elde edilen verilerde göre Tokat Sulusaray'da yerin 5.2 kilometre derinliğinde 5.6 büyüklüğünde yaşanan deprem, bazı ev, işyeri, cami, ahır ve samanlıklarda yıkıma neden oldu. 

TOKAT'TA EĞİTİM ÖĞRETİME 1 GÜN ARA

Tokat Valisi Numan Karakaya deprem nedeniyle can kaybı veya yaralanma vakasına rastlanmıdığını, ancak Tokat genelinde eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiğini açıkladı. Vali Karakaya evlerinde kalmak istemeyen vatandaşlar için gerekli tüm hazırlıkların yapıldığını belirterek, "Yurtlarda, spor salonlarında ve misafirhanelerimizde vatandaşlarımız misafir edilebilecek" dedi.

180424 4D

TOKAT BEŞİK GİBİ SALLANIYOR
İKİ ŞİDDETLİ DEPREM DAHA YAŞANDI

5.6'lık sarsıntının ardından AFAD kayıtlarına Sulusaray merkezli 18:16'da 3.4, 18:31'de 3.5, 21:43'te 4.0 ve 22:31'de 4.4'lük ikisi şiddetli 4 ayrı deprem daha yaşandı. AFAD, yaşanan sarsıntılar nedeniyle 231 ihbar geldiğini belirterek can kaybının olmadığını açıkladı.

180424 4F

Tokat Valiliği biri iki katlı 2 konut, 5 ahır, 2 minarenin hasar aldığını açıkladı. Çok sayıda evin duvarlarında çatlaklar ve hasarlar oluşurken, bazı araçlar da enkaz altında kaldı. Öte yandan Sivas, Samsun, Ankara, Çankırı, Kayseri, Nevşehir, Kırıkkale, Erzurum, Çorum ve Amasya'daki AFAD ekipleri deprem bölgesine sevk edildi.  

020424 1DORDU, KAYSERİ VE SİVAS'TA HİSSEDİLDİ

5.6 şiddetindeki deprem akşam saatlerinde Ordu'nun Altınordu ilçesinde son derece etkili hissedildi. Özellikle yüksek katlı apartman ve iş merkezlerinde bulunan vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. Ordu'nun Altınordu ilçesindeki alışveriş merkezi ve iş merkezlerinde bulunan vatandaşlar Kazım Karabekir Caddesi'ne indi. 

180424 4E

PROF.DR.NACİ GÖRÜR'DEN TEPKİ

Deprem Uzmanı Prof.Dr.Naci Görür, bugün yaşanan depremlerden önce dün Tokat Sulusaray'da yaşanan 4.1'lik depremin, bu şiddetteki depremin öncüsü olduğunu ve Tokat'ta Kuzey Anadolu Fay Hattı'ndan ayrılan ve Anadolu Levhası içerisinde kalan güneybatı yönlü uzanan kol üzerinde oluştuğunu açıkladı.  

180424 4G

HSK'da kuralar çekildi!  Ordu'ya kimler atandı? HSK'da kuralar çekildi! Ordu'ya kimler atandı?

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Prof.Dr.Naci Görür, "Şu anda televizyonlarda yaşanan sahneleri çok iyi biliyorsunuz değil mi? Tıpkı komedi gibi. Deprem oluyor. Televizyonlar konuşmaya başlıyor. Deprem uzmanları sıra sıra boy gösteriyor. Kayıp yoksa şükr edilecek . Gece dışarıda kalınacak. Sonra da unutulacak. Eğer deprem büyükse acı ve keder. Sevgili halkım bu daha ne kadar sürecek? Neden deprem dirençli yerleşim alanları için talepte bulun muyorsunuz? Harekete geçmiyor musunuz? 6 Şubatı ne çabuk unuttunuz? Deprem bizim için domates fiyatından, kırmızı et fiyatından daha  mı önemsiz? Mülkün sahibi sizsiniz" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi