AK Parti Ordu Milletvekili aday adayı Tayfun Karataş, Ünye, Çaybaşı, Korgan, Kumru ve Akkuşluları ziyaret etti. Özellikle ilçe gezilerinde çok büyük ilgiyle karşılandığını dile getiren Karataş, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yaptığı yıllarda insana yapılan yatırımların karşılığını bugünlerde canlı canlı yaşadığını söyledi. 

Ordu'da Altaş Tv'de katıldığı programda Gökhan Gül'ün sorularını yanıtlayan AK Parti Ordu Milletvekili Aday adayı Tayfun Karataş, "Hemşerilerimizin aday olmalısın. Bu bölgeye, bu ile lazımsın gibi telkinleri motivasyonumuzu artırdı ve bu yola çıktık" dedi. 15 yılı aşkın bir süredir bölge ve insan odaklı çalıştığını belirten Karataş, "İnsana yapılan her türlü yatırım sizde karşılık bulur. Buna da inanarak, bu istikamette çalışmalar yürüttük. Sonuçları da güzel oldu. Baktığımızda Fatsa havzasının gelişimi için çaba sarfettik. Bu bağlamda bizleri motive ederek dualarını esirgemeyenlere çok teşekkür ediyorum. Sonucun ne olduğunun önemi yok, bu dava uğrunda dualarıyla sevenlerimizin hayır dualarını almak gerçekten çok onur verici bir tablo" dedi.

Bayram boyunca Karadeniz'de sağanak yağış bekleniyor Bayram boyunca Karadeniz'de sağanak yağış bekleniyor

"EN BÜYÜK YATIRIM İNSANA YAPILAN YATIRIMDIR"

Bugüne kadar 16 ilçesinin tamamını gezdiğini ve yöre halkıyla kucaklaştığını belirten Tayfun Karataş, "En büyük yatırım, insana yapılan yatırımdır. İnsan iyi olursa, toplum iyi olur. Toplum iyi olursa, bölge iyi olur. Bölge iyi olursa şehir iyi olur. Önce insandan başlamak gerekiyor. Bu yüzden insanlarımızın iş ve meslek sahibi olabilmeleri için çaba harcadık, sonuçları da gerçekten yüz güldürdü. Bizler de ilçemizi ve ilimizi pazarlamakla mükellefiz. Eğer bunu başarabilirsek, insanlarımız ekmek sahibi olur bölge kazançlı olur. Bunun için kapı kapı gezdik, fabrikaların bölgeye gelmesini ve kurulmasını sağladık. Fatsa OSB 300'üncü sırada falandı, bugün geldiğimiz noktada inanç ve inanmışlıkla 45'i aşkın fabrika ve 8 bine yakın çalışanı var. Geçmişte 295'inci sıralarda yer bulan Fatsa OSB bugün Karadeniz'de 1'inci sırada, Türkiye'de 3'üncü sırada. Bu bir tesadüf değil. Siz ne kadar bir şeyi arzularsanız, ne kadar fazla heyecanı hissederseniz, ne kadar fazla onu isterseniz başaramayacağınız birşey yok. Dolayısıyla bu adımı attık. Sayın Cumhurbaşkanımızın yaktığı meşale ile yollara düştük. Kim için, memleket için, yoksa benim orada herhangi bir şirkete ortaklığım, herhangi bir firmayla bir paydaşlığım yok. Yatırımcılarımız milyonlarını bölgemize harcayarak binlerce insanın ekmek yemesine vesile oldular, Allah onlardan da razı olsun" ifadelerini kullandı.

"İNSANIMIZIN DOĞDUYU YERİN DOYDUĞU YER OLMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM" 

Ordu'nun en büyük sorunun çok fazla göç vermesi olduğuna dikkatleri çeken AK Parti Ordu Milletvekili aday adayı Tayfun Karataş, "Bu göçü engellememiz lazım. Bu göçü tersine çevirmemiz lazım. Bakıyorsunuz, İstanbul'da çok fazla Ordulu göçü var. Bu bir gurur kaynağı değil. Bunu Ordu'nun bir ayıpı olarak değerlendiriyoruz. Burada tersine göçü sağlamamız, işi ve aşı imkan olarak insanlarımıza sunmamız lazım. Doğdukları yerde doymalarını sağlamamız lazım. En önem verdiğim konu da budur. İnsana yatırım yapmak, insanımızın doğduğu yerin doyduğu yer olması için mücadele edeceğim" dedi.

"HANGİ KAPININ HANGİ ANAHTARLA AÇILACAĞINI BİLİYORUZ"

Karataş açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"Ordu'nun ne sorunu olduğunu biliyoruz. Ünye'nin ne sorunu olduğunu biliyoruz, Mesudiye'nin, Aybastı'nın, Fatsa'nın ne sorunu olduğunu biliyoruz. Konu hakimiyetimiz olduğu da biliniyor. Yani kimse bana sorunun ne olduğunu anlatmakla uğraşmayacak. Teşhisi kolay koyabileceğimiz için tedaviyi de kolay yapabileceğimize inanıyorlar. Sivil toplumdan geldiğimiz için, biz de hangi kapıyı hangi anahtarla açacağımızı da biliyoruz. Leb demeden leblebiyi anlayabilecek bir tecrübeye sahibiz. Bu anlamda da başta insanlarımız olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte beraber yürüyeceğiz. Vatandaşlarımız da 19 ilçenin tamamını bilen, sorunlarına hakim olabilecek isimleri istiyor. Mesudiye'ye gitmek için yol soran değil veya Altınordu'da Cumhuriyet Mahallesi nerede diye soranları istemiyor. Bu bağlamda baktığmızıda biz ve bizim gibi insanların parlamentoda temsil edilmesi de çok önemli birşey." 

Editör: TE Bilisim