Rıdvan Yalçın: "İzsiz'lerin yolu açık olsun" Rıdvan Yalçın: "İzsiz'lerin yolu açık olsun"

Geçirdiği böbrek rahatsızlığı sonucu hayatını kaybeden eski başbakanlardan Tansu Çiller'in eşi 86 yaşındaki Özer Uçuran Çiller bugün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. 

Öğle namazına müteakiben Levent'teki Barbaros Hayrettin Paşa Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, TBMM Başkanvekili Celal Adan, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Güvenlik ve Dış Politika Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, içişleri eski bakanları Mehmet Ağar, Süleyman Soylu, İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Özer Uçuran Çiller'in Türkiye'de ekonomi anlamında katkıda bulunan isimlerden olduğunu belirterek, "Özer kardeşimizin geçmişinden bu yana özellikle ekonomi alanında ciddi manada ülkede hizmetleri olan bir kardeşimizdi. Aynı şekilde eşleri Tansu Hanım başbakanlığıyla ülkemize hizmet etmiş bir hanımefendiydi. Uzun bir zaman rahatsızlığı oldu. Rabbim makamlarını ali eder. Bizler de ondan ülkemiz için elde ettiğimiz imkanları yine ülkemizin geleceği için kullanma noktasında adımlarımızı atarız. Ben son dönemlerde de kendisiyle tanışma fırsatı buldum. Rabbim mekanını cennet eylesin" ifadelerini kullandı.

030624 3D

Tansu Çiller ile evlendikten sonra Türkiye'de belki de ilk kez bir erkek olarak eşinin soyadını kullanan Özer Uçuran Çiller'in naaşı Kilyos Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze töreninden İçişleri eski Bakanı Süleyman Soylu'nun da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yanyana aynı safta bulunması dikkatlerden kaçmadı.
 

Editör: Haber Merkezi