TFF Başkanı'ndan E-Bilet açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, 14 Nisan 2011'de TBMM'de yasalaşan 6222 sayılı Kanun'un zorunlu kıldığı E-Bilet Sistemi'nin bu haftadan itibaren Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig'de hayata geçirilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Yazılı açıklama yapan Demirören, E-Bilet Sistemi'nin sürecine de değindi.

TFF Başkanı'ndan E-Bilet açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TFF'nin Resmi İnternet Sitesi'nden yaptığı yazılı açıklamada, bundan 3 yıl önce, 14 Nisan 2011 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yasalaşan 6222 sayılı Kanun'un zorunlu kıldığı E-Bilet sisteminin Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig'de hayata geçirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Söz konusu yasanın geçmişi ve bugünüyle ilgili yaşanan süreç hakkında da bilgi veren Demirören sözlerine şöyle devam etti:

"Bildiğiniz üzere 14 Nisan 2011 tarihinde Kanun'un yasalaşmasının ardından, Kulüpler Birliği Başkanlığım sırasında, o dönem görevde bulunan Federasyon yöneticilerimizle de görüşerek 1 yıl uygulama süresi olan Kanun için 2 yıl erteleme talep edilmiş ve TFF Başkanlığım sırasında TBMM bu ertelemeye ilişkin yasal düzenlemeyi gerçekleştirmiştir. Federasyon Başkanı olduğum Şubat 2012'den itibaren Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımızla bu projenin hakkıyla hayata geçirilmesi için yoğun bir mesai harcadık. E-Bilet ile ilgili iki büyük ihaleye çıkıldı. Bu ihalelerde 104 tura varan teklif süreçleri yürütüldü. Türkiye'nin önde gelen tüm finans kurumlarıyla görüştük. Elimizde bu projenin yeteri karlılıkta görülmediği için ihaleye girilmeyeceği belirtilen mektuplar var. Tüm ihale süreçleri TFF.org üzerinden kamuoyuyla paylaşılmıştır. Sonuçları da sitemizden duyurulmuştur. Kulüplerimizle 10 ay öncesinden başlayarak bilgilendirme toplantıları yaptık. Bu süreçte onlara her türlü avantajın sağlanabilmesi için uzun süren görüşmeler yürütüldü ve ortaya çıkan tablo kendileriyle paylaşıldı."

SÜPER LİG KULÜPLERİNİN YÜZDE 95'İ SİSTEME ONAY VERDİ

Süper Lig'deki kulüplerin yüzde 95'inin bu sisteme entegre olmaya onay verdiğini hatırlatan Demirören, kalan iki kulüple de görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Demirören, "Sisteme entegre olmak bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti kanununa riayet etmenin ötesinde tüm sporseverler olarak yıllardır özlemini duyduğumuz şiddetten ve küfürden uzak, sadece futbol heyecanıyla dolu maç seyretme keyfini yaşamanın temel koşulu olmuştur. Gerçek futbolsever vatandaşlarımızın bu duygu ve düşüncelerle bir an önce PassoLig kayıtlarını tamamlayıp başka ülkelerde görüp imrenerek izlediğimiz maç atmosferini gerçekleştireceklerine inancım tamdır."

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2014, 23:16

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER