PFDK Denizlispor faturasını kesti!

TÜRKİYE Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) 25 Aralık 2014 tarihli toplantı kararlarını açıkladı. Orduspor'a 'çirkin ve kötü tezahürat'tan dolayı 20 bin TL. para cezası kesildi.

PFDK Denizlispor faturasını kesti!
ORDU - Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) 25 Aralık 2014 tarih ve 45 sayılı toplantı kararları açıklandı. Kurul, Denizlispor maçında taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Orduspor Kulübü'ne bu eylemin ev sahibi olduğu müsabakada ikinci kez yaşanmış olması sebebiyle 20.000 TL. para cezası kesti.

"ORDUSPOR'DAN TARAFTARLARA ÇAĞRI"

PFDK kararlarının ardından Orduspor Yönetim Kurulu da taraftarlara çağrıda bulunarak, çirkin ve kötü tezahürat yapmamaları nedeniyle uyardı. Orduspor Resmi İnternet Sitesi'nden yapılan açıklamada, "Futbol Disiplin Talimatı'nın değişmesi ile birlikte bu sezon kulübümüze çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 2. ihlalden dolayı 20.000 TL, toplamda ise 30.000 TL para cezası verilmiştir. 3. ihlali yapmamız durumunda 40.000 TL, 4. İhlal'in yapılması durumunda tribün kapatma ve 15.000 TL para cezası verilecektir. Sahamızda oynayacağımız karşılaşmalarda takımımızı yalnız bırakmamak ve kulübümüze destek olmak adına taraftarlarımızdan bu konuda hassasiyet bekliyor, tribünlerde çirkin ve kötü tezahürat konusunda daha dikkatli olmaya davet ediyoruz." denildi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2014, 01:07

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER