Özkara: “Süper Lig inancımızı kaybetmedik“

19 Eylül Stadyumu'nda Ankaraspor'u 3-1'lik galibiyetle geçen Orduspor'da, takımın başında ilk galibiyet sevincini de yaşan Teknik Direktör Hüsnü Özkara, "Süper Lig inancımızı kaybetmedik" dedi.

Orduspor Teknik Direktörü Hüsnü Özkara ve futbolcular Ferhat Öztorun ile Reha Kurt karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

 
"SÜPER LİG İNANCIMIZI KAYBETMEDİK"
 
Teknik Direktör Hüsnü Özkara, "Ankaraspor'un en büyük özelliği çok pas yapmasıydı. Bunu biliyorduk ama arkalarda bıraktığı boşlukları da biliyorduk. O sebeple onların pas yapmasına müsaade ettik ancak aldığımız topların final paslarında, pas trafiğinde biraz daha etkili olsak ilk yarıda 2-3'ü bulabilirdik. Bu maçın başından sonuna kadar rakibe verdiğimiz pozisyon sayısı bir ya da ikidir. Oyuncularımın mücadelesi beni mutlu etti. Cuma akşamı oyuncu arkadaşlarımızla sohbet ettik. Daha sonra Cumartesi günü bir ter idmanı yaparak maça çıktık. Takımı inceledim ve oyuncu arkadaşlarımın hepsini tanıyordum. Daha önce çalıştığımız birçok oyuncu arkadaşımız vardı. Antrenmandan itibaren oyuncu arkadaşlarımızın bakışları, yüz ifadeleri  ve bizimle diyaloglarında bu maçı alacağımızı biliyorduk. Bu da sahaya çok iyi yansıdı. Biz buraya gelirken bu takımı şampiyon olacağını, şampiyon yapabileceğimizi, taraftarımızla ile birlikte bunu başarabileceğimizi söylemiştik." diye konuştu.
 
"HER ŞEY SON HAFTAYA KALDI"
 
Kaptan Ferhat Öztorun'da, Ankaraspor'u yendikleri için mutlu olduklarını belirterek, "Her şey son haftaya kaldı. Futbol bu. Hiç bir şey belli olmuyor. Biz sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Haftaya yapacağımız maçı kazanıp sonucu bekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Reha Kurt ise ise maçı kazandıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Bütün imkansızlıklara rağmen takım olarak Süper Lig'e direkt çıkamasak da Play-off'ta da çıkacak güce sahip olduğumuzu gösterdik" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2014, 00:14

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER