Orduspor'da bir dönem daha bitti!

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Orduspor'da bir süredir devam eten antrenör tartışması, Basketbol Şubesi'nin toplu olarak istifa etmesiyle sonuçlandı. Akın Çiçek'in sorumluluğunu yaptığı Orduspor Basketbol Şube yönetimi aldığı kararla topluca istifa ettiğini açıkladı.

Orduspor'da bir dönem daha bitti!
ORDU - Orduspor Basketbol Şube Sorumlusu Akın Çiçek Basın Müzesi önünde düzenlediği basın toplantısında, Basketbol Şube Yönetimi olarak istifa ettiklerini açıkladı. İstifa gerekçesini istenilen şartların oluşmaması olarak açıklayan Çiçek, geçtiğimiz Temmuz ayında antrenör Alper Durur ile yollarını ayırdıklarını, Beşiktaş'ın başantrenörlüğünü yapan Mehmet Can Öztürk'le de prensipte 1 yıllık anlaşmaya vardıklarını açıklamıştı. 
Ancak, bu açıklamadan yaklaşık 10 gün sonra Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen duruma el atmış ve 22 Temmuz'da " TKBL'ne yükselmesinde ve ilk sezonunda Euro Cup'a katılmasında büyük pay sahibi olan antrenörümüz Alper Durur ile yolumuza devam etme kararı aldık. Kulübümüzle 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Alper Durur hocamız ile her konuda anlaştık ve geçmişe yönelik hiç bir sorunumuz kalmadı. Kendisi 2014-2015 sezonunda Kadın Basketbol Takımımızın başında görevine devam edecek" açıklamasını yapmıştı.

İşte bu açıklama, Basketbol Şube yönetimiyle, Orduspor Kulüp Yönetimi'nin karşı karşıya gelmesine neden olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 22:02

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER