Orduspor Başkanı yine şov yaptı!

NTV Spor'da telefonla canlı yayına katılan Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, borç batağına sürüklenen mor beyazlı kulüple ilgili olarak Süper Lig'in en köklü takımlarından Beşiktaş ve Galatasaray'ı örnek gösterdi, "Kulübün borçlu olması çok normaldir, matematik bunu gerektirir" dedikten sonra "Nedim Türkmen kaldığı sürece yardım etmeyeceğiz diyenler var, onların önünü açmak anlamında görevi bırakıyorum" diye konuştu.

İSTANBUL - Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, NTV Spor'a konuştu. Borç batağına giren Orduspor'la ilgili olarak taraftarları, reklam ve ekonomik destek vermeyenleri itham etti ve sonunda istifa ederek görevi bıraktığını açıkladı.

İşte Başkan Türkmen'in henüz resmiyete binmeyen canlı yayın istifasında söylediği sözler: 

"Bir şehir düşünün. İşte 750 bin nüfus, Büyükşehir de olduk. Burada kaynağı Ordu ekonomisi olan, gelir elde eden bir sürü kuruluş var. Bunların hepsini tek tek biz hem kombine satma, hem de reklam anlamında ziyaret ettik. Buradan hiçbir olumlu şey alamadık. Bizim zaten ana gelir kalemimiz nedir, reklam geliri, sponsor geliri ve tribün gelirleri. Bir de bunun dışında yaratılabilecek şehirde çeşitli etkinlikler var ama onlarla ilgili birşey alamadık. Burada bizim hareket noktamız taraftarın sadece 75 kombine alması, iş adamlarının, oradaki kuruluşlarının hiç reklam vermemesi, e bu şunu gösteriyor.  Sonuçta Orduspor Nedim Türkmen'in takımı değil. Bütün Orduluların takımı. 2 milyon Ordulu var ve sonuçta yine hep bizim sorunları çözmek zorunda kalıyoruz tek başımıza. O yüzden de biz buyurun gelin, bir de şey de var tabi Ordu'da. İşte Nedim Türkmen orada kaldığı sürece yardım etmeyeceğiz diyenler de var. Onların da önünü açmak anlamında görevi de bırakıyorum bu anlamda. Bizim bu eski futbolcu borçları dışında çok ciddi bir problemimiz yok. Zaten alacaklılar gelirlere temlik uygulamış, haciz uygulamış sıralarını bekliyorlar ama Ordu gibi Büyükşehir olan bir yerde 5 milyon liralık bir kaynak yaratmakta bile sıkıntı yaşıyoruz. Bütün özeti budur" 

"KULÜBÜN BORÇLU OLMASI ÇOK NORMAL"

"Kulübün borçlu olması da çok normaldir, bu matematik bunu gerektirir. Süper Lig'den düşen her takım gibi belediye takımları hariç bu böyledir. İşin matematiğinde vardır. Beşiktaş'ın da 575 milyon borcu vardır, Galatasaray'ın da. Futbol böyle, e şu anda 5 milyon geliri olan bir ligdesininiz.  5 milyonluk bir takım yaparsanız küme düşersiniz. En az 10 milyonluk, 15 milyonluk takım yapmak durumundasınız. Burada taraftarlara çok büyük görev düşüyor. Kulüplerin sahibi taraftarlardır. İki haftada bir bir 5 lira bileti bile takımınızın maçı için vermezseniz, sonra transfer de bekleyemezsiniz, başarı da bekleyemezseniz sonuç bu olur. Yani bir iki kişi tek başına bu işi götüremez. Götürdüğü yere kadar götürmüşdür zaten. Bende bu, artık bunlara dur demek anlamında bir çağrıda bulunduk ve görevi de bıkarıyorum bu anlamda."

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2014, 21:53

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER