Ordu'da sağlıklı yaşam için yürüdüler

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, topluma düzenli ve yeterli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması için "Belediyelerimiz ile Yürüyoruz" temalı yürüyüş etkinliğine katıldı. Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında 2014 yılının sağlıklı yaşam ve hareket yılı ilan edildiğini belirten Yılmaz, "Çağımızın vebası olarak adlandırılan obezite ve dengesiz beslenmenin insan vücuduna vermiş olduğu zararları gidermenin en önemli yolu spor yapmak" dedi.

Ordu'da sağlıklı yaşam için yürüdüler

ORDU - "2014 Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" kapsamında Ordu'nun Altınordu ilçesi'nde yürüyüş gerçekleştirildi. Etkinliğe Ak Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Toplumda düzenli ve yeterli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması için Ayışığı Düğün Salonu'ndan başlayan yürüyüş, Gazi Köprüsü'ne kadar devam etti. Yürüyüşe katılanlar burada yaptıkları sportif hareketlerin ardından tekrar harekete geçerek Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü.

"HALKIMIZI SPORA TEŞVİK EDECEĞİZ"

Etkinliğin ardından konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, güne dinç başlamanın yolunun sabah yürüyüşünü yapmaktan geçtiğini belirterek, "Çağımızın vebası olarak adlandırılan obezite ve dengesiz beslenmenin insan vücuduna vermiş olduğu zararları gidermenin en önemli yolu spor yapmak. Günümüzde en rahat yapılan spor dalı da yürüyüş yapmak. Bu yönde bilinçlendirme çalışmasını Sağlık Bakanlığı başlattı. Biz Ordu'da artık bahar mevsiminde başlayan yürüyüşlerin, yaz mevsiminde de artarak devam etmesini sağlayacağız. Yürüyüş yapmanın ne kadar faydalı olduğunu yürüyüşü yapanlar bilecek. Özellikle sabah saatlerinden itibaren güne dinç başlamanın yolunun sporla birlikte olduğunu ancak uygulamaya geçmek sureti ile görecekler. Biz de bugün burada bunun ilk adımını attık" diye konuştu.

"ÇELİK: OBEZİTE ÇAĞIMIZIN VEBASI"

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik de yaptığı açıklamada, "Çağın vebası olan obezite ile mücadele bakanlığımızın en önemli önceliklerinden bir tanesi. Bu kapsamda bu hafta bütün ülkemizde sağlıklı yaşamı ve sağlıklı kentleri gündeme taşımak için bu yürüyüşü tertipledik. Sayın Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımıza ve tüm Ordulular’a katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2014, 13:37

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER