Hakemlerin kararıyla Kırkpınar karıştı!

657'nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde, çeyrek final yolunda karşılaşan Recep Kara-Ali Gürbüz mücadelesinde, hakem video hakem uygulaması ile karar vererek, Ali Gürbüz'ün çeyrek finale çıktığı ilan etti, ortalık karıştı.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin üçüncü tur başpehlivanlık müsabakalarına, Recep Kara-Ali Gürbüz mücadelesi damga vurdu. Normal süresinde yenişme olmayınca Kara ve Gürbüz puanlama sistemine kaldı. Puanlama güreşinde, birbirlerine hamle yapan her iki pehlivan, kendisinin kazandığını ilan etmek isteyince, Kule Hakem Komitesi video hakem uygulaması ile kararı açıklayacaklarını duyurdu. Ancak, hakemler arasında dönen kulis uzayınca her iki güreşçinin kulüp güreşçileri, antrenör ve yakınları tepki göstermeye başladı.Tribünlere de sıçrayan gerginliği palis ekipleri yatıştırdı.

VİDEO HAKEM KARARINDA OY ÇOKLUĞU

Bir süre devam eden hakem kulislerinin ardından oy çokluğuyla kazanan tarafın Ali Gürbüz olduğu ilan edildi. 

KARA VE EKİBİ KARARA İTİRAZ ETTİ

Bu sırada başpehlivan Recep Kara ve beraberindeki heyek kule hakem tribününe çıktı. Ellerindeki cep telefonu görüntülerini de hakem heyetine göstermek isteyen Recep Kara ve diğer sporcular sonucu değiştiremeyince yaşanan gerginliğe yine polisler müdahale etmek durumunda kaldı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER