Başkan Yılmaz'dan çok sert tepki!

EDİRNE'de Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde hakemlerin kulis ve lobi kurbanı olan Ordulu başpehlivan Recep Kara ile ilgili verilen karara Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ç ok sert tepki gösterdi, "Lobicilik yaparak,yüzlerce yıllık kültürümüze şaibe bulaştırmaya kimsenin hakkı yoktur!" diyerek Güreş Federasyonu'nu istifaya davet etti.

Başkan Yılmaz'dan çok sert tepki!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, aynı zamanda Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin de sporcusu ve Spor Daire Başkanı olan Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara'nın mağlup ilan edilmesine çok sert tepki gösterdi.

"TAM BİR SKANDAL"

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz; "Bugün Edirne'de bizzat şahit olduğum 657. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde yaşanan hakem kararı tam bir skandaldır. Kırkpınar hakemleri ömrünü mindere adamış, 4 başpehlivanlığı olan, sporcumuz Recep Kara'nın açıkça kazandığı müsabakayı rakip güreşçiye hediye etmiştir.

"LOBİCİLİK YAPTILAR, FEDERASYON İSTİFA ETMELİ"

Lobicilik yaparak,yüzlerce yıllık kültürümüze şaibe bulaştırmaya kimsenin hakkı yoktur! Centilmenlik, yiğitlik ve kültürel mirasın sergilendiği Er Meydanı'nda, doping cezası alan pehlivanları güreştiren Güreş Federasyonu Başkan ve yönetimi ile Kırkpınar hakemleri istifa etmelidir."

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER