ASKF'de gergin Genel Kurul!

Zafer Öztürk'ün Genel Başkanlığını yaptığı Ordu ASKF'den aldığı çok ani bir kararla yönetim kurulu üyeleriyle birlikte görevinden ayrılacağını açıklamasının ardından toplanan Genel Kurul'da, Federasyon resmen Ak Parti'nin kontrolü altına geçti. Tek listeyle gidilen Genel Kurul'da aynı zamanda Ak Parti Ordu İl Başkanlığı İl Yürütme Kurulu üyeliği görevini de sürdüren Mustafa Kılıç Genel Başkanlığa seçildi.

ASKF'de gergin Genel Kurul!
ORDU(ALTINORDU) - Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Zafer Öztürk ve yönetim kurulu üyelerinin aldığı ani bir kararla görevlerinden ayrılacağını açıklamasının ardından toplanan ASKF Genel Kurulu, TESK Hotel toplantı salonunda bir araya geldi. Genel Kurul'a Ordu'daki amatör spor camiasından birçok isim ve delege katıldı. 

Genel Kurul'da ilk olarak görevinden istifa eden ASKF Genel Sekreteri Hasan Vayni, Genel Başkan Zafer Öztürk döneminde bu zamana yapılan hizmetler hakkında bilgilendirmede bulundu. Daha sonra kürsüye ASKF Genel Başkanı Zafer Öztürk çıktı. Oldukça buruk olduğu gözlemlenen Öztürk yaptığı konuşmada, görevini bıraktığı için "Moralim çok bozuk" diye konuştu ama sözlerinin sonunda da Mustafa Kılıç ve ekibine her türlü destekte bulunma sözü verdi. Öztürk, şöyle konuştu: 

"MORALİM ÇOK BOZUK, KEŞKE ÇEKİLMESEYDİM"

"Ben çok iyi niyetle çıktım. Buraya geldikten sonra müthiş moralim bozuldu. Niçin? Dün akşam bir toplantı yaptık. Yapmış olduğumuz toplantıda bazı kararlar aldık. Yoksa benim sitem etmemin sebebi bu değil ki! Niye ben sitem edeyim? Arkadaşlarım zarar görmesin diye sitem ettim. Yoksa ben bu seçimden kaçtığımdan değil, korktuğumdan da değil. Beni az çok hepiniz tanıyorsunuz. Arkadaşlar zarar görmesin diye, kulüplerin menfaati doğrultusunda çekilme kararı aldım. Dün akşama kadar da çok iyi niyetliydim ama burada listeyi gördükten sonra ve Mustafa arkadaşımla bazı konuşmalar yaptıktan sonra etik olmayan, hoş olmayan davranışlar oldu. Hepinizden de özür diliyorum, niçin özür diliyorum keşke çekilmeseydim. Keşke çekilmeseydim. Burada görev alan yönetim kurulu arkadaşlarıma ve beni destekeyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ama moralim çok bozuk. Seçime girmeyeceğim. Mustafa Kılıç arkadaşıma bugünden itibaren kendisine söz veriyorum. ASKF moral bozucu hiçbir konuşmada bulunmayacağım. Bugünden itibaren ASKF'ye zarar verecek hiçbir konuşmada bulunmayacağım. Bundan sonra ne olacak? ASKF Başkanlığını bırakıyorum. Televizyon programcılığına ve köşe yazarlığına başlayacağım. Eğer sizlerden de görev verilirse antrenörlüğe devam etmek istiyorum. Bunun haricinde mevcut başkanım Mustafa Kılıç ve ekibine de, benden her türlü desteği isterse yapacağıma da söz veriyorum. Söz." 

"ORDU ASKF GENEL ESKİ BAŞKANI OSMAN ÇAKMAK PROTESTO ETTİ"

Konuşmasının ardından ASKF Başkanı Zafer Öztürk alkışlarla yerine otururken, kürsüye Genel Başkanlığa aday olan Mustafa Kılıç davet edildi. Kılıç kürsüye çıktıktan sonra konuşmasanı başlamadan önce tüm salonun dikkatini çeken bir olay yaşandı. 2008-2011 yılları arasında Ordu ASKF Genel Başkanlığı görevini yürüten ve Genel Kurul'da söz istediği halde kendisine konuşma hakkı verilmeyen Osman Çakmak, Genel Kurul salonunu terk etti. 

"ÇAKMAK'A TEŞEKKÜR ETMEK İSTERDİM"

Ordu ASKF Genel Başkan Adayı Mustafa Kılıç, kendisinden önce söz verilen ve konuşan Öztürk'e teşekkür ederek sözlerine başladı. Aralarında 30 yıllık bir hukuk olduğunu açıklamasına rağmen, Öztürk'ün karşısına rakip olarak çıkan Mustafa Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Söylenecek çok şey var ama Zafer Öztürk ağabeyimize, benden büyüktür. 30 senelik bir hukukumuz var. Yapmış olduğu konuşmalardan dolayı teşekkür etmek istiyorum. Bana vermiş olduğu destekten dolayı da yine ayrıca teşekkür ediyorum. Kendi adına büyük bir fedakarlıkta bulundu. Sağolsun, bu günü kadar vermiş olduğu desteklerden dolayı. Osman Çakmak gitti. O'na da teşekkür etmek isterdim. Çünkü geçmişte o da büyük hizmetler verdi. Özellikle Durugöl'deki ışıklandırma ve diğer kulüplere yardımlarla ilgili. Şimdi Mustafa Kılıç kimdir, aslında hep sporun içindeydi. Bir çok hocamızla hukukumuz var, bir çok sporcuyla hukukumuz var. 1970 yılında doğdum. 10 yaşında voleybolla başladım sporculuk hayatıma. 12 yaşında Orduspor alt yapısına girdim, 16 yaşında A Takımı forması giymek nasip oldu. Hep sporun içinde ve yanındaydım. Sizden biriydim evli ve 2 çocuk babasıyım. Neden bu görev talip olduk? Geçmişe baktığınız zaman hizmetler var. Yapılanlar var, yapılamayanlar var. Birçok hocamızla görüştük, konuştuk. Kime dokunsak hep bin ah işitiriz. Sorunlar hep ekonomik. Bir takımın forma, şort gibi eksiklerinin olması bana hicap veriyor. Geceleri yok gündüzleri yok. Oranın ışıklarının gece 12'ye kadar açık olduğunu görüyorum. Salon sporlarında hocalarımız, kardeşlerimiz çok yetersiz salonlarda çalışıyor Ordu'da 200'e yakın kulüp var ve hepsinin sağlıksız ortamı var. 37 bin civarında da lisanslı sporcu var, fakat 6 bini faal. Nüfusa baktığımız zaman lisanslı sporcu sayısını arttırmamız gerekiyor." 

"SİYASİ BİR TAVRIM VAR, KULLANMAK İSTERİM"

"Siyasi bir tavrım var ama bu tavrımı burada spor camiasında eğer verebilecekse bir enerji, maksimum derecede kullanmak isterim. Herkes benim üzerimden bunu kullansın isterim. Siyasi münazaraya girmediğimi yönetim listemde belli ettim. Benim yaklaşık olarak yedekle birlikte 50 kişilik bir listemiz var. 5'inin haricinde 50 kişide siyasi hiçbir tavrını bilmiyorum. O beşinin de zaten birisi CHP'li meclis üyesi. 2 tanesi de MHP'li. Böyle bir tablo var. Biz bunlara bakmayız, yapabileceklerine, başarabileceklerine bakarız. Buralar böyle olmalı. Diğer türlü olursa sıkıntı olur."

Konuşmaların ardından yapılan tek listeli seçimde Ordu ASKF Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Genel Başkan Mustafa Kılıç, Genel Sekreter Metin Kır, Sedat Cesur, Murat Ülgen, Samet Poyraz, Levent Yanık, Dursun Yazıcı, Sibel Yılmaz, Halil Öziş, Kartal Tokat, Yaşar Mert, Ayhan Angın, Hamdi Şensoy, Ahmet Özcan, Ergün Özçelik, Erkan İşleyen, Ömür Kaşyol, Timuçin Güner, Yusuf Yalçova, Ertan Bakır, Sefahi Duran, Ozan Aktaç ve Suat Otur.

"KILIÇ, ALTINCI GENEL BAŞKAN OLDU"

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kurulduğu 14 Kasım 1986'dan bugüne kadar 5 tane Genel Başkan gördü. 1986-1992 yılları arasında Lami Işık, 1992-1999 yılları arasında Engin Özkurt, 1999-2008 yılları arasında Uğur Uysal, 2008-2011 yılları arasında Osman Çakmak ve 2011-2014 yılları arasında Zafer Öztürk Genel Başkanlık yapmıştı. Mustafa Kılıç ise Ordu ASKF'nin altıncı Genel Başkanı olarak seçildi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2014, 02:17

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER