banner59

Yılmaz: “Lüzumsuz polemiklerle geçirecek vaktimiz yok“

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamanın medyada yer almasının ardından Ordu Belediyesi eski Başkanı Seyit Torun tarafından eleştirilmesine, "Hiçbir belediye ismi zikredilmemiş ve sadece belgelere dayalı bir tespit ortaya koyulmuştur. Lüzumsuz polemiklerle geçirecek vaktimiz yok" dedi.

Yılmaz: “Lüzumsuz polemiklerle geçirecek vaktimiz yok“

ORDU - Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Belediyesi eski Başkanı Seyit Torun'un yaptığı açıklamalara yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. Yılmaz, 23 Nisan kutlamaları sonrasında gazetecilerin kendisine sorduğu bir soru üzerine yanıt verdiğini belirterek, "Hiçbir belediye ismi zikredilmemiş ve sadece belgelere dayalı bir tespit ortaya koyulmuştur. Hal böyleyken, eski Ordu Belediye Başkanı Sayın Seyit Torun, Ordu Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaretinde, şahsıma atfen açıklamada bulunarak, 'Daha yeni göreve başlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız enkaz edebiyatına başlamış. Bu Milletvekilliğine benzemez. Bulunduğu ortamı olumsuz gibi göstererek belki de bir çıkış arıyor' gibi konu ile alakasız söylemlerde bulunduğunu üzüntüyle öğrendim." dedi.

"LÜZUMSUZ POLEMİKLERLE GEÇİRECEK VAKTİMİZ YOK"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu halkına hizmet için yola çıktığının altını çizerek, şu ifadelere yer verdi:

"Boşa harcayacak en ufak bir zamanımız ve lüzumsuz polemiklerle geçirecek vaktimiz olmadığı bilinci içinde hareket etmekteyim. Ancak, halkımızın büyük bir teveccühü ile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilmiş olmam dolayısıyla halkımızla bazı gerçekleri paylaşmak durumundayız. Hayatımın hiçbir döneminde karşılaştığım zorluklar ve güçlükler karşısında enkaz edebiyatı yapmadım ve hiçbir mazeretin arkasına sığınmadım. Hep zor görevlere talip oldum ve bu görevlerden de alnımın akıyla çıkmayı başardım. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine de karşılaşabileceğim zorlukları ve sıkıntıları bilerek talip oldum. Biz, hizmet eriyiz. Halkımıza hizmet etmeyi, Hak'ka hizmet etmek olarak görmekteyiz. O'nun için tüm zorluklara ve sıkıntılara rağmen halkımıza hizmet etme düsturumuzdan bizi kimse alıkoyamaz. 1 Nisan 2014 tarihli işçi alımı ve birinci yıl yüzde 40, ikinci yıl yüzde 25 zam resmi olarak ortada iken ve Türkiye'nin reel gerçekleriyle bağdaşmayan oranlarda çalışanlar adına sözleşme imzalanmış olması, hem etik değil, hem ahlaki değil, hem de yasal değil. Halka hizmet adına talip olduğumuz Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin tüm hak ve menfaatlerini, yasal zeminlerde aramak ve korumak bizim görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Biz bu sorumluluğumuzu Ordu halkı adına yerine getiriyoruz ve de getireceğiz. Bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bundan böyle, mesnetsiz tartışmalara ve ucuz polemiklere girmeyerek, enerjimizi ve zamanımızı halkımıza en iyi hizmeti vermek için harcayacağız."

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2014, 00:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER