Yeniçeri: "AKP, Gezi Sendromunu üzerinden atamadı"

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Türkiye'nin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü bayram havası içinde kutlamayı başaramadığını belirterek, "1 Mayıs için iktidarın takındığı yasakçı tavır, AKP'nin Gezi Sendromunu üzerinden atamadığını göstermektedir" dedi.

Yeniçeri:
ANKARA - TBMM'de basın toplantısı düzenleyen MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Türkiye'nin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü bayram havası içinde kutlamayı başaramadığını söyledi. Güvenlik güçlerinin İstanbul'da adı konulmamış bir olağanüstü hal uyguladığını, kutlamaların Taksim'de yapılmasına izin verilmemesinin kenti savaş alanına çevirdiğini belirten Yeniçeri, "Hükümet gerdi ve tahrik etti. Fırsatçı gruplar ortamı istismar ederek, saldırıya geçti" değerlendirmesinde bulundu. 

MİT ve Emniyet istihbarat birimlerinin olayları provoke eden, çevreye zarar veren yüzü maskeli kişileri önceden tespit edememesinin düşündürücü bir durum olduğuna işaret eden Yeniçeri, "Herkesin her biçimde dinlendiği, izlendiği, kayıt altına alındığı bir Türkiye'de bir maskeli, yakıp yıkan kişiler mi tespit edilemiyor, gözlenemiyor? Bunları önleyici tedbirler zamanında alınıp, bunları kitlelerin içerisinden güvenlik güçleri enterne edemiyor?" diye sordu. 

"HÜKÜMET GÜCÜNÜ TEST ETTİ"

İktidarın nedensiz şekilde Taksim'i 1 Mayıs kutlamalarına kapatarak, muhalif kesime meydan okuduğunu ve gücünü test ettiğini savunan Yeniçeri, "1 Mayıs için iktidarın takındığı yasakçı tavır, AKP'nin Gezi Sendromunu üzerinden atamadığını göstermektedir" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2014, 13:43

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER