Tezcan: "YSK Yalova'da AKP'ye teslimiyeti tescil etmiştir"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Yalova'da seçimlerin iptal edilmesi ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Tezcan, "YSK Yalova’da AKP’ye teslimiyeti tescil etmiştir" dedi.

Tezcan:

ANKARA - Yazılı açıklamasında Yüksek Seçim Kurulu'nun Yalova seçimlerini iptal etmesini eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, seçimin yargının gözetim ve denetiminde değil, hükümetin gözetiminde yapıldığını ileri sürdüğü açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"YSK Yalova'da AKP'ye teslimiyeti tescil etmiştir. Bu seçim yargı gözetim ve denetiminde değil, hükümet gözetim ve denetiminde yapılmıştır. Her sandıkta parti devletinin izi vardır. Zihinsel özürü nedeniyle kısıtlı olduğunu iddia ettikleri kişi AKP sandık kurulu üyesidir. Bu kişiyi sandık kurulu üyesi yapmışlar, oy kullandırmışlar, sonra da itiraz etmişlerdir. YSK bunu bildiği halde seçimi iptal etmiştir. İptal kararı sandığı hırsıza teslim etmektir. Anlaşılan o ki YSK Yalova Kavurmasının faturalarını kurtarmak için bu kararı almış. Bu vebal bu YSK'yı götürür."

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2014, 22:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER