Tebrik çiçekleriyle engellileri sevindirdi

30 Mart yerel seçimleri sonrasında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Enver Yılmaz, makamına tebrik için gönderilen çiçeklerin satışını yaparak, elde edilen paranın da engelliler için kullanılacağını söyledi.

Tebrik çiçekleriyle engellileri sevindirdi

ORDU - Ordu'nun kurucu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevine başlayan ve makamına oturmasının ardından bizzat ziyaretler ve sevdiklerinin çiçekleri ile tebrikleri kabul eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, kendisine tebrik ve kutlama amaçlı gönderilen yaklaşık 600 çiçeğin satışını yaparak önemli bir işe imza atacak.

Başkanlık makamına sığmayan ve makam odası dışındaki koridorlara da alınan çiçeklerin satışını yaptıran Başkan Yılmaz, toplumsal bir konuya el atacaklarını belirterek, "Satışı yapılacak olan çiçeklerden elde edilen meblağ ile engelli kardeşlerimiz için akülü araç ve tekerlekli sandalyeler alacağız" diye konuştu. Yılmaz, yaptığı açıklamada kendisine çiçek gönderen herkese teşekkür ederken, seçim sonrasında makam odası ve makam dışındaki koridorun adeta çiçek bahçesine döndüğünü belirterek, "Ordulu hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. 30 Mart seçimlerinden başarılı bir şekilde çıktık. Seçim sonrasında bulunduğumuz mekanda bir çiçek bahçesi havasına büründü. Sanki Ordu'daki bütün çiçekler buraya gelmiş gibi oldu. Gönüllerinde olan sevgilerini buraya çiçek göndererek, bizlere olan teşekkürlerini göstermiş oldular. Ben çiçek gönderen, göndermeyen destek olan, olmayan bütün hemşerilerime canı gönülden tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

"Engelli Kardeşlerimizin Yüzlerini Güldüreceğiz"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz gönderilen çiçeklerin satışını yaparak elde edilecek olan para ile engelli vatandaşlara akülü araç ve tekerlekli sandalye satın alacaklarını belirterek, "İnşallah bir ilki daha başlatmış olacağız. Zira bu çiçekleri Ordu'muzda satış yapmak suretiyle, ortaya çıkacak para ile Ordu'daki engelli kardeşlerimize, engelli aracı alma konusunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü üzerinden çalışma yapacağız. Ortaya çıkacak meblağ ile birlikte de inşallah engelli kardeşlerimize hem akülü araçları, hem de tekerlekli sandalyelerle birlikte memnun edip yüzlerini güldürmüş olacağız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2014, 23:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER