TBMM Başkanı Cemil Çiçek: “Gereğinin yapılması lazım“

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ifadeye çağrılma yazısının "saygısızca bir işlem" olduğunu belirterek, "Bu yapılan işlem geri alınacak olsa bile, hukuka aykırılığının ve nezaket açısından da asla kabul edilemeyeceğinin bilinmesi lazım. Kim sehven de olsa bu işi yapmışsa gereğinin yapılması lazım" diye konuştu.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek: “Gereğinin yapılması lazım“
ANKARA - Parlamento Muhabirleri Derneği'nin kuruluşunun 50. yılı dolayısıyla düzenlenen resepsiyona katılan Çiçek, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çiçek'e, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ifadeye çağrılma yazısına ilişkin değerlendirmesi de soruldu. Böyle bir işlemin hukuka aykırı olduğunu vurgulayan Çiçek, hukuku uygulayan makamlardan, hukuka aykırı işlemlerin sadır olmasının asla kabul edilemeyeceğini vurguladı. 

Çiçek, şöyle konuştu: 

"Bunu saygısızlık olarak da görürüm. Daha önce de buna benzer, bir sayın milletvekilimizle ilgili karar söz konusu oldu. O zaman da 'sehven oldu' denildi. O zaman da açıklama yapmıştım. İlgili makamların, TBMM ile, siyaset adamlarıyla, milletvekilleriyle ilgili yapacakları işlemlerde daha dikkatli olması lazım. Çünkü sehven de yapılmış olsa bu beraberinde pek çok siyasi sorun çıkarıyor. O nedenle bu yapılan işlem geri alınacak olsa bile hukuka aykırılığının ve nezaket açısından da asla kabul edilemeyeceğinin bilinmesi lazım. Bundan sonra savcılıklar daha dikkatli olursa, siz bu soruları sormazsınız biz de bu cevapları vermek zorunda kalmayız. Saygısızca bir işlem olarak görüyorum. Herhalde ilgili makamlar da gereğini yapacaktır. Kim sehven de olsa bu işi yapmışsa, bir soruşturma, inceleme konusu yapılıp, gereğinin yapılması lazım." 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2014, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER