Loğoğlu: "Ak Partili milletvekillerinin tavrı önemli"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda 4 eski bakanla ilgili soruşturma önergelerinin görüşüleceğini belirterek, Ak Parti milletvekillerinin bu konuda göstereceği tavrın önemli olduğuna dikkati çekti. Loğoğlu, "Yolsuzluk, rüşvete karşı mı olacaklar? Yoksa Tayyip Erdoğan'ın belirlediği çizgide mi ellerini kaldıracaklar, göreceğiz" dedi.

Loğoğlu:
ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Loğoğlu, basın özgürlüğünün giderek yok edildiğini, Türkiye'nin bu konuda Avrupa'nın en geri ülkesi olduğunu savundu. Washington merkezli Freedom House'un 2014 raporunda Türkiye'nin "kısmen özgür" ülkeden "özgür olmayan" ülke kategorisine gerilediğini ve 197 ülke arasında 134'üncü sıraya düştüğünü belirten Loğoğlu, buna rağmen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun "Türkiye özgür bir ülke, raporu ciddiye almayın" dediğini anımsatatak, Davutoğlu'nun bu açıklamasını, "Türk halkının aklıyla alay etmek" olarak değerlendirdiğini söyledi. 

4 BAKANLA İLGİLİ KONUŞTU...

Bugün TBMM Genel Kurulu'nda, 4 eski bakanla ilgili soruşturma önergeleri görüşüleceğini anımsatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Ak Parti milletvekillerinin bu konuda göstereceği tavrın önemli olduğuna dikkati çekti. Loğoğlu, "Yolsuzluk, rüşvete karşı mı olacaklar; yoksa Tayyip Erdoğan'ın belirlediği çizgide sadece ellerini mi kaldıracaklar, göreceğiz" dedi. Loğoğlu, partisine maliyeti ne olursa olsun, yolsuzluk ve rüşvet iddialarının sonuna kadar üzerine gideceklerini de sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2014, 13:26

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER