Kıyak: CHP, gerçek yüzünü gösterdi

Camii ve Kur’an Kursu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, Kur’an-ı Kerim’i ve Peygamberimiz'in (sas) hayatının seçmeli ders olarak okutulmasına imkan veren yeni eğitim sisteminin iptalini isteyen CHP’yi eleştirdi.

Kıyak: CHP, gerçek yüzünü gösterdi

Kıyak, “CHP, gerçek yüzünü bir kez daha gösterdi. CHP’nin Kur'an-ı Kerim ve dine karşı tavrı bir kez daha gün yüzene çıktı.” dedi.

CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dini özgürlükleri savunur göründüğünü, ancak İslam dininin okullarda öğretilmesi için yapılan düzenlemeye karşı çıkarak samimi olmadığını bir kez daha gösterdiğini savunan Kıyak, “ Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimiz'in (sas) hayatının seçmeli ders olarak okutulmasını bile hazmedemediler. Sonra da çıkıp ‘Biz de dindarız, dinimizin öğretilmesine karşı değiliz’ diyorlar. Samimi olmadıklarını bir kez daha gördük. Camileri kapatan ve amacı dışında kullanan eski CHP zihniyeti bugün de devam ediyor.“ diye konuştu.

“HALKI KANDIRMAYIN”

CHP’nin ve onun genel başkanının lafa gelince dini özgürlüklerden yana dem vurduğunu, ancak iş uygulamaya geldiğinde ‘yan çizdiklerini’ bir kez daha gördüklerini ileri süren Kıyak, şunları kaydetti: “CHP hiç değişmiyor. Halkın değerlerine hep mesafeli bakıyor. Dine karşı bir tavır içindiler. Bunu gizlemeye çalışıyorlar ama yaptıkları uygulamalarla gizleyemiyorlar. Çocuklarımızın Kur’an'ı öğrenmesinden, Peygamberimiz'i (sas) tanımalarından niçin bu kadar rahatsızlık duyuyorlar. Yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede halkıyla bu kadar kopuk, vatandaşının isteğini ve tercihini bu kadar umursamaz bir siyasi parti ne verebilir. CHP bu tavrıyla hiç şaşırtmıyor. Halka rağmen siyaset yapmaya çalışıyorlar.”

 

CİHAN

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2012, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER