Gülen'in iadesiyle ilgili hukuki süreç başlayacak!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Erdoğan, Fethullah Gülen'in iadesine ilişkin hukuki sürecin başlayacağını söyledi.

Gülen'in iadesiyle ilgili hukuki süreç başlayacak!

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'de partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, bir gazetecinin, "İsrail ile ilgili yapılacak anlaşmayla ilgili açıklamanız oldu. Büyükelçi gelmesi söz konusu mu" sorusu üzerine, "Daha görüşmeler devam ediyor. Görüşmeler nihayete ersin, ondan sonra. Müzakereler bittikten sonra normalleşme, normalleşme de büyükelçilerin atanmasıyla başlar" diye konuştu. 

Erdoğan, "Cemevlerini statüsüyle ilgili düzenleme yapmayı planlıyor musunuz? Basına yansıyan haberler, 4 tane reform planladığınız şeklindeydi" sorusuna da, "Ben öyle bir şey planlamadım. Cemevlerine mani bir hal var mı? Herkes cemevini kuruyor mu, kuruyor" yanıtını verdi. 

"HUKUKİ SÜREÇ BAŞLAYACAK"
Başbakan Erdoğan, başka bir gazetecinin, "Yabancı basına verdiğiniz röportajınızda Fethullah Gülen ile ilgili ifadeniz var. Fethullah Gülen'in iadesiyle ilgili hukuki süreç başlayacak mı" şeklindeki soruya da "Başlayacak" yanıtını verdi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2014, 15:03

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER