CHP'li Melda Onur'dan 'yasak' tepkisi

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, "Parktan, meydanlardan, milletten korkan bir iktidar var" dedi.

CHP'li Melda Onur'dan 'yasak' tepkisi
ANKARA - CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye küçük Millet Meclisleri (TkMM) girişiminin Nisan ayı raporunun içeriğini açıklamayı planladıklarını, ancak yeni kurallar gereği girişimin sözcülerinin basın toplantısı salonuna alınmadığını kaydetti. 

Her ay faydalı raporlar sunmak üzere gelen TkMM grubunun, son kararlara dayanılarak basın toplantısı salonuna alınmadığını ifade eden Onur, "Buradan Meclis Başkanı'na, bu konuyla ilgili karar verenlere, bunun için baskı yapan iktidara 'korkaksınız' demek istiyorum. Meydanlardan, halktan, korktuğunuz gibi milletin Meclisi'nde, halkın bizimle basın toplantısı yapmasından da korkuyorsunuz" dedi. 

CHP'li Melda Onur, buraya gelenlerin kendi referanslarıyla geldiğini söyleyerek şöyle konuştu: 

"Burada gelip bizimle basın toplantısı yapıp sorun yaratmış bir kişi göstersinler. Bilmem kaç sabıkası olan bir kişinin Genel Başkanımıza yaptığı fiili bahane gösterdiler. Biz, milletin bu kürsüyü kullanmasını sağlıyorduk. Buna engel oldular. Burada bir fotoğraf bile çekemiyorlar. Parktan, meydanlardan, milletten korkan bir iktidar var, sandıktan çıkmıştır ama halktan korkmaktadır. Bu yasağın kalkması için elimizden geleni yapacağız." 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2014, 18:53

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER