CHP'den YGS atağı

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sorularının kamuoyuna açıklanması için öğrenci ve velileri Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruya çağıracaklarını söyledi.

CHP'den YGS atağı

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, beraberinde CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve Çorum Milletvekili Tufan Köse ile birlikte basın toplantısı düzenledi. 23 Mart'ta yapılan YGS sorularının kamuoyuna açıklanmamasını eleştiren Yılmaz'ın şöyle konuştu:

"Hem kendi çocuklarımızın haklarının korunması hem de 2 milyon öğrencinin ve velilerinin istediklerinin yerine gelmesi için girişimlerde bulunmaya karar verdik. Soruların açıklanmasıyla ilgili bir dilekçeyi ÖSYM Başkanlığı'na vereceğiz. Ardından eğer buradan bir sonuç elde edemezsek Sayın Milli Eğitim Bakanı ve Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşmeyi istiyoruz. Ardında yine bir gelişme olamazsa Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkımızı kullanacağız. Hem çocuklarımız, hem kendimiz adına. 2 milyon öğrenci ve veliyi de bu bireysel başvuru konusunda talepte bulunmaya Anayasa Mahkemesi'ne başvurmaya çağıracağız"

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2014, 16:59

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER