Başbakan: “Anayasa Mahkemesi'ni de dinliyorlar“

Konya'daki toplu açılıştan sonra Ereğli İlçesi'ne geçen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün yeni bir şey daha söylüyorum. Anayasa Mahkemesini de dinliyorlar. Son zamanlarda atılan adımlar işte bizde bu soru işaretlerini doğuruyor. Çünkü her şeyleri bunların şantaj, her şeyleri bunların montaj" dedi.

Başbakan: “Anayasa Mahkemesi'ni de dinliyorlar“

KONYA (Ereğli) - Konya'daki programının ardından Ereğli İlçesi'ne geçen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Bulvarı'nda vatandaşlara hitap etti. 30 Mart çok farklı bir seçim olduğunu birkez daha yenileyen Erdoğan, "Oyunlar, hileler, tuzaklar her şey, CHP, MHP, BDP, Pensilvanya el ele verdiler, omuz omuza verdiler, tuzaklar kurdular ama onlar, tuzakların üzerinde Allah'ın bir hükmünün olduğunu unuttular." dedi.

"ANAYASA MAHKEMESİ'Nİ DİNLİYORLAR"

Partili kadınların bu davanın ablaları olarak çalıştığını söyleyen Erdoğan, darbeyle gelenlerin karşısında olduklarını, ama Pensilvanya'nın darbecilerin yanında olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"Pensilvanya Mavi Marmara'yı batıranların yanında oldu. Değerli kardeşlerim, bu oyuna gelmeyin, bu oyunu bozun. Biz bunların inine gireceğiz inine dedim. Biz bunları bırakmayacağız. Devletin bütün kurumlarına sızmışlar. Beni dinliyor. Devletin en üst kademesinden, Cumhurbaşkanı'ndan tutunuz, bak bugün yeni bir şey daha söylüyorum. Anayasa Mahkemesi'ni de dinliyorlar. Son zamanlarda atılan adımlar işte bizde bu soru işaretlerini doğuruyor. Çünkü her şeyleri bunların şantaj, her şeyleri bunların montaj. İşte Dışişleri Bakanlığı'mızı da dinlediler. Bunu Dünya'ya servis ettiler. Ne yazık ki CHP, MHP, BDP bunların yanında yer alıyor. Onları da dinlediler. Kardeşlerim, kimi dinlerlerse dinlesinler, ama karşılarında evelallah biz varız. Bir kısım paralel yargıyla mücadelemiz devam ediyor, edecek. Bir kısım emniyetteki paralel yapıyla mücadelemiz devam ediyor, edecek. Devletin kurumlarındakilerle ediyor, edecek. Temizleyeceğiz bunları, temizleyeceğiz. Ya yola gelecekler ya dışarı gidecekler."

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

Bir seçim geçirdiklerini ve 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacağını anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Cumhurbaşkanlığı seçimine hazır mıyız? Partimizin de bir Cumhurbaşkanı adayı olacak. Cumhurbaşkanlığı seçiminde, bu CHP'nin genel müdürü konuşuyor. MHP'nin başındaki de konuşuyor ama ben MHP'ye gönül veren kardeşlerime de söylüyorum, CHP'ye gönül veren kardeşlerime de söylüyorum, diyorum ki; bakın bu ülkede eğer ayrımcılık, bölücülük varsa bunu CHP'nin başındakinde arayın, MHP'nin başındakinde arayın. Şimdi sizlere sesleniyorum; 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde partimizin adayını ilk turda seçmeye hazır mıyız?" diye seslenen Erdoğan, alandakilerin "Evet" demesi üzerine, "Sizlere teşekkür ediyoruz" karşılığını verdi.

Erdoğan, konuşmasının sonunda alandakilere satranç takımı dağıtırken, alandakilerin açtığı "Kurtulur dil, tarih, ahlak, iman, görsünler nasılmış, neymiş kahraman. Dünya'nın ve ülkemin yegane umudu, büyük usta Recep Tayyip Erdoğan" yazılı pankart dikkati çekti. Programa, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, bölge milletvekilleri ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de katıldı. Erdoğan, ardından 30 Mart yerel seçimlerinde Ereğli'den Belediye Başkanı seçilen Özkan Özgüven'i makamında ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2014, 23:21

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER