Şırnak'ta askeri aracın devrilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Astsubay Çavuş Mustafa Şen ile Jandarma Uzman Çavuş Ensar Enes Ertaş bugün son yolculuklarına uğurlandı.

Şehit Astsubay Şen için Antalya Manavgat'ta tören düzenlendi. Şehit cenazesi ilk olarak Yeniköy Mahallesi'ndeki baba ocağına görütüldü ve helallik istendi. Ardından aynı mahallede düzenlenen törenin ardından Çakışlar Kabristanlığı'nda toprağa verildi.

Törene, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Halis Zafer Koç, Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, bazı milletvekilleri, parti il başkanları, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Uzman Çavuş Ertaş'ın cenazesi için de memleketi Hatay'ın Payas ilçesinde tören düzenlendi. 27 yaşındaki şehit Ertaş'ın cenazesi Cumhuriyet Mahallesi'ndeki baba evinde alınan helalliğin ardından Payas Asri Mezarlığı'nda dualarla toprağa verildi. 

Ünye-Akkuş-Niksar Karayolu için sevindiren haber Ünye-Akkuş-Niksar Karayolu için sevindiren haber

Törene, şehidin babası Tahir ve annesi Şule Ertaş ile Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı. 

Şırnak'ta Gabar Dağı Pire Tepe mevkisinde dün askeri aracın kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu Jandarma Uzman Çavuş Ensar Enes Ertaş ve Jandarma Astsubay Çavuş Mustafa Şen şehit olmuş, 2 asker yaralanmıştı. 

Editör: Haber Merkezi