Vali Tuncay Sonel: "Bu illeti yeneceğiz"

SON haftalarda tüm Dünya'da olduğu gibi Türkiye ve Ordu genelinde de artış eğilimi gösteren Koronavirüs (COVID-19) pandemisinde, Ordu'nun durumu ve alınması gereken tedbirler, Vali Tuncay Sonel'in başkanlığında yapılan toplantıda masaya yatırıldı. İl Pandemi Kurulu kararıyla Ordu'yu rahatlatıcı birtakım önlemlerin alındığını söyleyen Vali Sonel, "Elbirliği ile bu illeti yeneceğiz" dedi.

Vali Tuncay Sonel: "Bu illeti yeneceğiz"

Her hafta Pazartesi günleri Vali Tuncay Sonel'in başkanlığında yapılan COVID-19 Pandemi Değerlendirme Toplantısı, bugün de gerçekleştirildi.

Toplantıyı Vali Sonel'in yanısıra Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu ve ekibinin yanı sıra ilçe kaymakamları da video konferans yoluyla katıldı. Toplantılarla süreci çok yakından takip ettiklerini dile getiren Vali Tuncay Sonel, son günlerde artış hızı gösteren COVID-19 salgınında ihtiyaç duyulabilecek servis ve yoğun bakım yatak kapasitelerini artırmak amacıyla İl Pandemi Kurulu kararıyla Ordu'yu rahatlatıcı birtakım önlemlerin alındığını söyledi.

Ordu Şehir Hastanesi ihale ve yapım sürecinin hızlandırılmasıyla birlikte il merkezindeki sağlık altyapısının daha iyi hale geleceğini ifade eden Vali Sonel, "Bu süreçte vatandaşımızı mağdur etmeyecek her türlü kararı alıp, uygulamaya koyacağız. Sağlık camiamız canla başla çalışıyor. Bizler de onlara her türlü desteği ve katkıyı sunuyoruz. Elbirliği ile bu illeti yeneceğiz" dedi.

İlçe kaymakamlarından sahaya çıkıp, daha etkin denetim yapmalarını isteyen Vali Sonel, "İlçelerimizde, ilçe belediye başkanlarımız ile birlikte sahaya çıkıp, tüm ekibimizle birlikte etkin denetim yapmalıyız. Vatandaşlarımızı ev ziyaretleri yapmamaları konusunda uyarmalıyız. Filyasyon çalışmalarına personel ve araç desteğinde bulunalım. Ayrıca, sağlık çalışanlarımıza moral ve motivasyon sağlayalım" diye konuştu. 

Toplantıda, İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu da, evden eve yapılan ziyaretlerin vaka sayısını artırdığını belirterek, evlerin ziyarete kapatılması gerektiğini, bu konuda vatandaşların bilgilendirilmesi ve farkındalık oluşturulması için İlçe Kaymakamlarından destek istedi. İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Fatih Aydın da toplantıda bir sunum yaparak, COVID-19 pandemisine ilişkin bugüne kadar yapılan test sayısı, vaka durumu, tedavi süreçleri, filyasyon çalışmaları, ilçe bazındaki veriler hakkında bilgilendirmede bulundu.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER