Ücretsiz 3 katlı cerrahi maske nasıl alınır?

Bir tarafta Dünya'nın en güçlü ülkesi Amerika Birleşik Devletleri, diğer tarafta Dünya'nın en kalabalık şehri Çin Halk Cumhuriyeti. Türkiye hariç Dünya'nın bütün ülkelerinde maskeler ücretli satılıyor. O da bulabilirseniz. Peki ücretsiz 3 katlı cerrahi maskeyi nasıl alabilirsiniz? İşte detaylar...

Ücretsiz 3 katlı cerrahi maske nasıl alınır?


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes ücretsiz maske talep edebiliyor. Peki nasıl? Maskeler 2 yöntemle dağıtılıyor. 20 yaş altı gençler ve 65 yaş üstü yaşlıların sokağa çıkmaları yasak olduğu için dolaylı olarak maske talep edemiyorlar. 

Peki yaş aralığınız 21 ve 64 arasında ise nasıl alacaksınız?

İki yöntemi var. Birincisi eczanelerden ücretsiz temin etmek. Bu uygulama şu an Ordu'ya gelmedi. Ancak gelecek. Öncelikle Sağlık Bakanlığı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin cep telefonuna SMS yoluyla özel bir kod gönderecek. Bu kodu sakın silmeyin, çünkü eczanelerden ücretsiz maskeyi sadece bu kodla alabileceksiniz. 

Bunun dışında e-devlet üzerinden de 3 katlı koruyucu cerrahi maske müracaatı yapılabiliyor. Tek yapmanız gereken aşağıdaki görselin üzerini tıklamak ve açılan sayfada gerekli olan bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra maskelerin adresinize gelmesini beklemek.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2020, 22:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER