Tekintaş'tan Libyalı hastalara ziyaret

TÜRKİYE ve Libya arasında sağlık konusunda yapılan özel işbirliği anlaşmasından sonra Türkiye'de çeşitli özel hastanelere akın eden Libyalıların bir grubu da Ordu'ya geldi. Son olarak yaşadıkları çeşitli sağlık problemleri nedeniyle ülkelerinde tedavi imkanı bulamayan, bu sebeple de yurtdışı tedavi ihtiyaçları doğan 16 hasta ve yakınlarından oluşan toplam 34 Libya vatandaşı Medical Park Ordu Hastanesi'ne geldi.

Tekintaş'tan Libyalı hastalara ziyaret
ORDU - Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Medical Park Ordu Hastanesi'nde tedavi gören Libyalı hasta ve yakınlarını ziyaret etti. Hastane Genel Müdürü Murat Kalafat, Başhekim Dr.Göksal Şahin ve beraberindeki hastane yöneticileri tarafından karşılanan Başkan Tekintaş, tedavi gören Libyalı hastaları ziyaret etti, acil şifalar diledi.

Ordu'da sağlık turizminin önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Engin Tekintaş, "Sağlık turizmi için ilimize gelen hasta ve yakınları şehrimizde geçirdikleri sürede şehir ekonomisine de olumlu katkılar sağlamaktadırlar. Havalimanımızın da faaliyete geçmesi ile artarak devam edecek sağlık turizmi faaliyetlerinden hemşehrilerimiz ve esnafımız dahada memnun kalacaktır" diye konuştu.

Ordu'nun sağlık kenti olması için kurum olarak hızla yol aldıklarını ifade eden Medical Park Ordu Hastanesi Genel Müdürü Murat Kalafat da, "Hastane olarak Libya başta olmak üzere, Azerbaycan, Gürcistan ve çeşitli ülkelerden gelen yabancı hastalarımızın sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bugün hastanemizde tedavi gören  Libyalı hasta sayısının hastanemize ilk olarak Şubat 2014 tarihinde gelen Libyalı hasta sayısının iki katı olması da bunun bir göstergesidir. Hastalara Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi, Plastik Cerrahi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, Üroloji, Genel Cerrahi gibi özellikli cerrahi branşlarda multidisipliner bir yaklaşım ile hizmet sunmaktayız. Hastalarımızı tedavileri bittikten sonra sağlıklarına kavuşmuş bir şekilde ülkelerine göndereceğiz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2014, 22:32

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER