Skandal belge ortaya çıktı!

Ordu Devlet Hastanesi yönetimi tarafından 'döviz arttı, ameliyat yapmayın' talimatının verildiğini iddia eden CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel'in iddiasını destekleyecek belgeyi Odatv.com'dan Fethi Yılmaz yayınladı. Belgeye göre resmen kurum zarara uğramasın, ama hasta acil değilse beklesin ya da ölsün denilmiş! İşte o belge...

Skandal belge ortaya  çıktı!

Ordu Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Uzman Dr.Tuğçe Mutlu e-imzalı belgede, döviz kurlarındaki yükselmeden kaynaklanan fiyat farklılarının kurum zararına neden olacağı gerekçe gösterilerek, ilgili brim doktorlarına kalp kapakları, kalp pilleri ve bu vakalarda kullanılan sarf malzemelerinin acil vakalar dışında kullanılmaması talimatı veriliyor.

Belgeye göre Ordu Devlet Hastanesi'nin 19419511-949 sayılı 'Hasta Başı Yapılan Ameliyatlarda Kullanılan Malzemelerin Temin Edilmesi Hk' konu içeriğiyle yazılan yazılı talimat şöyle:

"Hastanemizde, Kardiyoloji ve KVC kliniklerince tedavisi ve takibi yapılan hastalar için yapılahn hastabaşı ameliyatlarından kullanılan malzemeler (Kalp Kapakları, Kalp Pilleri ve bu vakalarda kullanılan sarf malzemeler) için hastanemiz satımalma birimince yapılan piyasa fiyat araştırmaları neticesinde, tedarikçi firmalardan gelen fiyat teklifleri incelenmiş olup, firmalarca verilen fiyatların son dönemde piyasadaki döviz kurlarının artışı sebebiyle SUT (Sağlık Uygulama Tebliği) ve MKYS'de (Merkezi Kaynak Yönetim Sistemi) yer alan alım fiyatlarının çok üzerinde olduğu belirlenmiştir. Bu bağlamda mevcut fiyatlar üzerinden yapılacak olan alımların kurum zararına neden olacağı düşünüldüğünden bundan sonra yapılacak olan (aciliyet arz eden vakalar hariç) vakaların buna göre planlanması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim."

İşte o skandal belgeyi yayınlayan odatv.com'un haberi (tıklayınız)

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 23:13

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER