Şenel Yediyıldız görevini devretti

AK Parti Ordu Milletvekili ve TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Şenel Yediyıldız, dün gerçekleştirilen Komisyon Başkanlığı seçimlerinde görevini Sağlık eski Bakanı Prof.Dr.Recep Akdağ'a devretti. Aslen Erzurumlu olan eski Bakan Akdağ, eşinin Perşembeli olması nedeniyle Ordu'ya çok yakından bilen siyasiler arasında yer alıyor.

Şenel Yediyıldız görevini devretti

TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda dün seçim gündemi vardı. Bu zamana kadar Komisyon Başkanlığı görevini yürüten ve aynı zamanda tıp doktoru olan AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Komisyon Başkanlığı görevini Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ'a devretti. 

Seçimlere ilişkin AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'dan henüz bir açıklama gelmezken, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Sözcülüğü görevine de aynı zamanda Parlementolar Arası Birlik Türk Grubu üyeliği görevi de bulunan 27'nci Dönem AK Parti Ankara Milletvekili Prof.Dr.Arife Polat Düzgün seçildi. 

Sözcü Polat, "Görevini devreden Başkanımız Sayın Şenel Yediyıldız'a emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, Komisyon Başkanlığına seçilen Sayın Recep Akdağ'ı tebrik ediyorum" dedi. 

Dün gerçekleştirilen Komisyon Başkanlığı seçimlerinde görevini Yediyıldız'dan devralan ve aslen Erzurumlu olan Sağlık eski Bakanı Prof.Dr.Recep Akdağ, eşinin Perşembeli olması nedeniyle de Ordu'ya çok yakından bilen siyasiler arasında yer alıyor.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER