Sağlık Fahrettin Bakanı Koca'dan 'salgın' açıklaması

ORDU'da özellikle son 2 aydır yaşanan ishal ve kusma vakalarındaki artış Türkiye genelinde de yaygınlaşınca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yürek ferahlatan açıklama geldi. İçlerinde Ordu'nun de yer aldığı bazı bölgelerde yer yer bölgesel şebeke ve su arıtma kaynaklı ishal vakalarının göründüğünü belirten Bakan Koca, "Genel bir salgın olduğundan söz etmek mümkün değil" dedi.

Sağlık Fahrettin Bakanı Koca'dan 'salgın' açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugünkü durağ Mardin oldu. Şehrin sağlık yatırımlarını yerinde inceleyen ve Kızıltepe Devlet Hastanesi ek binasında incelemelerde bulunan Bakan Koca, içlerinde Ordu'nun da bulunduğu bazı bölgelerde ishal ve kusma vakalarındaki artışı değerlendirdi.

Mardin Valiliği ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Koca, önemli açıklamalarda bulundu. 

"VAKALAR BÖLGESEL ŞEBEKE VE ARITMA KAYNAKLI"

Özellikle son 2 aydır Ordu'da da sayısı ciddi oranda artan vakalara ilişkin koşuna Bakan Koca, "İshal durumuyla ilgili biliyorsunuz yer yer bölgesel şebekeden, su arıtmadan kaynaklı ishal vakalarını görüyoruz. Halk Sağlığı ekibimiz sahada yaygın bir şekilde analizlerini çok sıkı bir şekilde yapıyor. Klorlamayı yakından takip ediyoruz. Gerektiğinde filyasyon yaparak, kaynağına inerek kaynağı ortadan kaldırmak noktasında da gayret içerisinde oluyoruz. Bir salgın, genel bir salgın olduğundan söz etmek mümkün değil" ifadelerini kullandı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER