Sağlık Bakanı Koca'dan çok önemli uyarı!

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, "Birinci dalga sahillere indi. Tatilde dikkatli olalım" diyerek vatandaşları uyardı, adeta ikinci dalga vurgusu yaptı.

Sağlık Bakanı Koca'dan çok önemli uyarı!

Kurban Bayramı tatili ve beraberindeki sıcaklıklar nedeniyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan çok önemli bir uyarı geldi. Bakan Koca, özellikle plajlarda artan yoğunluğa dikkat çekerek, Koronavirüs'te birinci dalganın sahillere indiğini belirterek, ikinci dalga uyarısı yaptı.

4 günlük Kurban Bayramı tatiliyle birlikte Ordu'da fındık hasatını da fırsat bilen vatandaşlar nedeniyle Ordu'daki nüfus yoğunluğu 2 milyona yaklaştı. Artan insan ve araç trafiği ise tehlikenin ne kadar arttığının da bir habercisi oldu. Altınordu-Perşembe ve Altınordu-Gülyalı arasında yaşanan araç ve trafik yoğunluğu ise adeta plajlara akın ediyor.

Ordu'nun yanı sıra Türkiye genelindeki tüm tatil merkezlerinde de durum aynı olunca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşları uyarmayı ihmal etmedi, ikinci dalgayı vurguladı.

"BİRİNCİ DALGA SAHİLLERE İNDİ"

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; "Birinci dalga sahillere indi. Tatilde dikkatli olalım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER