Organları 5 kişinin umudu oldu!

Ordu'da, beyin kanaması teşhisiyle hastaneye kaldırılan ve kurtarılamayarak hayatını kaybeden 49 yaşındaki Nural Ada'nın bağışlanan organları, 5 kişiye hayat kaynağı oldu. Ada'nın 2 böbreği, karaciğeri ve korneaları bağışlandı.

Organları 5 kişinin umudu oldu!

ORDU - Giresun Devlet Hastanesi'nden Giresun'dan Ordu'ya özel bir hastaneye kaldırılan 3 çocuk annesi Nural Ada, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Acı haber karşısında Ada'nın ailesi, organ bağışında bulundu. 2 böbrek, kornealar ve karaciğer nakli için Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden Ordu'ya gelen uzman ekip, Ada'nın bağışlanan organlarını alarak organ nakli bekleyen 5 kişiye nakledilmek üzere İzmir ve Samsun'a gönderdi. Medical Park Ordu Hastanesi Organ Nakli ve Bağış Koordinatörü Dr. Mithat Yağlı, Ada Ailesi'ne teşekkür ederek, gerçek insanlık örneği gösterdiklerini söyledi. 

Nural Ada'dan alınan kornealar ve iki böbrek 4 ayrı hastaya nakledilmek üzere karayoluyla Samsun'a, karaciğer ise Çarşamba Havaalanı'ndan özel bir uçakla İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2014, 10:44

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER