Ordu Şehir Hastanesi 2021'de tamam!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ordu ziyareti sırasında verdiği 'Şehir Hastanesi' sözünün ardından Ordu Valiliği'ni ziyaret eden Sağlık Bakanı Ahpmet Demircan, "2021 yılının başlarında inşallah hastanemize kavuşuruz" diye konuştu.

Ordu Şehir Hastanesi 2021'de tamam!

Ordu Valisi Seddar Yavuz'u ziyaret eden Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Ordu'daki sağlık yatırımları ve eksiklikleri hakkında Vali Yavuz'dan brifing aldı. Beraberinde Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı Mehmet Hilmi Güler, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, AK Parti Ordu Milletvekili adayları Şenel Yediyıldız ve Sait İnan ile birlikte gelen Bakan Demircan, Ordu Şehir Hastanesi konusunda önemli açıklamalarda bulundu.
 
Karadeniz Bölgesi'nde 4 tane şehir hastanesi olduğunu ifade eden Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Samsun'da, Ordu'da, Trabzon'da bir de Rize'de olmak üzere 4 tane şehir hastanemiz var. Ordu'muzdaki şehir hastanemizin yüksek planlama aşaması tamamlandı. Arsa temin edildi, şimdi ihale hazırlıkları devam ediyor. İhaleler tamamlandıktan sonra yapım ihalesiyle birlikte hastanemizde inşaat başlayacak. İnşallah bu sene sonunda hastanemizin temeli de atılır. Bu hastanelerin finans sorunu olmadığı için de süresi içerisinde bitirilme imkanı oluyor. Bu süre de genelde 2 ilâ 2,5 yıl oluyor. Buradan bakarsak, 2020 yılı sonunda veya 2021 yılının başlarında inşallah hastanemize kavuşuruz. Hastanemiz 900 yataklı olacak ve son teknolojiyle donatılacak. Ordu'muza hayırlı, uğurlu olsun" dedi.
 
Vali Seddar Yavuz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ordu'ya yaptığı sağlık yatırımları ve hizmetlerinden dolayı Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 00:09

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER