Ordu Sağlık Bakanlığı'nın radarında

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs vaka artışı ve ölüm oranlarında Ordu'daki kritik sürecin sürdüğünü açıkladı. Ordu Valisi Tuncay Sonel ile görüşen Bakan Koca, "Ordu'da yüksek risk devam ediyor" açıklamasını yaptı.

Ordu Sağlık Bakanlığı'nın radarında

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ordu Valisi Tuncay Sonel başta olmak üzere Samsun, Trabzon, Antalya ve Konya valileri ile Koronavirüs vakalarına ilişkin görüştü. Bakan Koca Ordu'da yüksek riskin devam ettiğini söyledi. 

ORDU SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN RADARINDA

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Bakan Koca, "Samsun, Antalya ve Ordu'da yüksek risk devam ediyor. Konya ve Trabzon'da artış kısmen kontrol altında. Sağlık çalışanlarımız elinden geleni yapıyor. Kamu ve özel kurumlarımızla birlikte bütün hemşehrilerimizin duyarlılığı gücümüzü artırıyor. Ara vermeden mücadeleye devam edelim. Yüksek vaka sayılarının devam ettiği Konya, Samsun, Antalya, Trabzon, Ordu  Valilerimiz, İl Sağlık Müdürlerimiz ve Halk Sağlığı Başkanlarımızla görüşmeye devam ediyoruz. Bu iller yakın takibimiz altında. Test kapasitemizi ve filyasyon ekiplerimizi artırdık" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER