Ordu hala çok yüksek riskli grupta

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, illerin COVİD-19 değerlendirme kriterlerine göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak gruplandırıldığı haritayı paylaştı. Haritaya göre Sinop'tan Rize'ye kadar Orta ve Doğu Karadeniz'in tamamı çok yüksek riskli grupta yer alıyor.

Ordu hala çok yüksek riskli grupta

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı COVİD-19 risk değerlendirme haritasına göre, Ordu çok yüksek riskli (kırmızı) İstanbul ve İzmir yüksek riskli (turuncu), Ankara orta riskli (sarı) kategoride yer aldı.

Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır Kovid-19'da düşük riskli(mavi) iller oldu.

Kovid-19 vakalarına göre, Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman, çok yüksek riskli (kırmızı) grupta yer aldı.

Bakan Koca, "İllerimiz risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Buna göre normalleşme adımları uygulanacaktır. Tedbirli ve kademeli normalleşecegiz" mesajını paylaştı.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER