Ordu'da vaka sayısında yüzde 65 azalma

ORDU Valisi Tuncay Sonel, il genelinde Koronavirüs vakalarında yüzde 65 oranında azalma yaşandığını söyledi. Vali Sonel, sağlık çalışanlarının performansından ise son derece memnun olduğunu açıkladı.

Ordu'da vaka sayısında yüzde 65 azalma

Ordu Valiliği'nde gerçekleştirilen haftalık COVID-19 Değerlendirme Toplantısı sonrasında konuşan Vali Tuncay Sonel, COVID-19 salgınına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Yakın bir geçmişte vaka sayısı ve ölüm oranları açısından Ordu'nun kırmızı eşikte bulunduğunu belirten Vali Sonel, son alınan tedbirlerin ardından vaka artış hızında yüzde 65'lere varan düşüş kaydedildiğini açıkladı. Bu noktada sağlık çalışanlarının da performansından son derece memnun olduğunu dile getiren Vali Sonel, "Sağlık çalışanlarımız büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışıyorlar. Güvenlik birimlerimiz, zabıtamız, diğer kurumların çalışanları da kendilerine yardımcı oluyorlar. Allah hepsinden razı olsun. Ellerine, emeklerine sağlık. Covid-19 salgınına yönelik Ordu'da verilen mücadeleden, yapılan çalışmalardan memnunuz. Rehavete kapılmadan, aynı kararlılıkla bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Denetimlerimize ara vermeden devam edeceğiz. Filyasyon ekiplerimiz sahadaki çalışmalarını sürdürecekler" ifadelerini kullandı.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER