Ordu'da 50 kişi Koronavirüs'ü yendi!

ORDU Valisi Seddar Yavuz, Koronavirüs tedavisi gören 50 hastanın iyileşerek taburcu edildiğini açıkladı. Vali Yavuz, taburcu olan hastalardan birinin de 80 yaş üstü olduğunu açıkladı.

Ordu'da 50 kişi Koronavirüs'ü yendi!

Ordu Valisi Seddar Yavuz, biri 80 yaş üstü olmak üzere bugüne kadar COVID-19 virüsü kaparak Koronavirüs tedavisi gören 50 hastanın virüsü yenerek hastanelerden taburcu edildiğini açıkladı.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Vali Yavuz, "Sevgili Ordulu kardeşlerim. Valiliğimizin koordinasyonunda sizlerin sağlığı ve güvenliği için her türlü tedbiri almaya devam ediyoruz. Ordu'da 80 yaş üstü bir dedemizin virüs tedavisi başarıyla sonuçlandı ve taburcu oldu. İlimizde şu ana kadar da  Koronavirüs tedavisi gören 50 hastamız şifa bulup taburcu olmuştur. Hekim ve sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Lütfen kurallara uyun ve zorunlu olmadıkça evden çıkmayın" dedi. 

Hastanelerden taburcu olan hastalar, izolasyonların devam etmesi koşuluyla sağlık görevlilerin alkışları ve çiçekleri eşliğinde evlerine gönderildi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 00:29

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER