O ilçede Koronavirüs yeniden patladı!

ORDU'da uzun bir süredir görünmeyen toplu karantina olayları, Koronavirüs vaka ve temaslılarının artması üzerine yeniden gündeme gelmeye başladı. Fatsa ilçesine bağlı Büyükkoç ve Küçükkoç mahalleleri, vaka ve temaslı sayısının çokluğu nedeniyle bugünden itibaren karantinaya alındı.

O ilçede Koronavirüs yeniden patladı!

Ordu Valisi Tuncay Sonel başkanlığında toplanan İl Hıfzısıhha Meclisi, il genelinde yaşanan Koronavirüs salgınını masaya yatırdı. Çeşitli sebeplerle yapılan Koronavirüs testleri sonucu pozitif vaka ve temaslı sayısının çok olduğu iki mahallenin giriş ve çıkışlara kapatılması kararlaştırıldı.

Ordu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Ordu İli Fatsa İlçesi Büyükkoç ve Küçükkoç Mahallesi'nde çeşitli sebeplerle yapılan testler sonucunda Koronavirüs vakalarının tespit edilmesi, olası vaka ve bunların temaslıları sonucu ev karantinasında bulunan kişiler bulunduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; Ordu İli Fatsa İlçesi Büyükkoç ve Küçükkoç mahallelerinde 07.02.2021 tarihi saat 24:00'dan itibaren ikinci değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmasına, söz konusu mevkii ile olan giriş çıkışların kapatılmasına; yukarıda belirtilen çerçevede, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, gerekli görülmesi durumunda alınan kararlara uyulup uyulmadığının denetlenmesine, alınan kararlara uymayanlara idari ve adli işlem başlatılmasına karar verilmiştir" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER