Karantinaya uymadılar yurda kapatıldılar

KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında 14 gün karantina altında olması gereker 12 kişi, kurallara uymayınca Valilik kararıyla gözetim altına alınarak öğrenci yurduna kapatıldı. Yer Bartın. Vali Sinan Güner, karantina kararına uymayan 12 kişiyi yakalatarak öğrenci yurduna kapattı, yurt giderlerini de kendilerine ödetti.

Karantinaya uymadılar yurda kapatıldılar

Bartın'da, COVID-19 tedbirleri kapsamında evde karantina tedbirlerine uymadığı tespit edilen 12 kişi, Valilik talimatıyla yakalandı ve yurtta gözetim altına alındı. 

VALİ ÖYLE BİR CEZA VERDİ Kİ!

Evde karantina tedbirlerine uymadığı tespit edilen 12 kişi, Valilik tarafından karantina yurdu olarak belirlenen Köksal Toptan Lisesi Nedret Keten Erkek Öğrenci yurdunda gözetim altına alındı. Bartın Valisi Sinan Güner, "Koronavirüs tedbirleri kapsamında 12 kişinin ısrarla evde karantina tedbirlerine uymadığı tespit edilmiştir. Bu kişiler yurtta karantina altına alınmıştır. Yine evde karantina kararı olup ev ortamı müsait olmayan 10 vatandaşımız da aynı yurtta misafir edilmektedir. Yapılan denetimler sonucu izolasyon tedbirlerine uymayanların tespiti halinde bu kişiler belirlenen yurtta karantinaya alınmaya devam edilecektir" diye konuştu, bu 12 kişinin yurt giderlerinin de kendilerinden tahsil edileceğini söyledi. 

Devletin bu mücadeleyi parayla ölçmediğini, tahlil, test, izolasyon, hastane, ilaç, yurt için harcanan parayı hiçbir zaman kimseye maletmediğini vurgulayan Güner, "Kontrollü normalleşme  sürecinde kurallara uymayanlara bir yaptırım gerekiyor. Biz de bugün İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplantısında karar alacağız ve kurallara uymayarak evde karantina uygulamasına riayet etmeyen vatandaşlara yurttaki masrafları tahakkuk ettireceğiz" ifadelerini kullandı.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER