Japonlar'dan Mobil Sağlık Aracı geliyor

ALTINORDU Belediye Başkanı Celal Tezcan'ın girişimleriyle hazırlanan 'Mobil Sağlık Aracı' projesi Japonya tarafından onaylandı ve karşılıklı protokol imzaları bugün atıldı. Başkan Tezcan, "İlçemize çok önemli bir hizmet kazandırdık" dedi.

Japonlar'dan Mobil Sağlık Aracı geliyor

Altınordu Belediyesi belediyecilik alanında yürüttüğü faaliyetlerin yanı sıra toplum yararına hayata geçirdiği projelerle de adından sıkça söz ettiriyor. Bu kapsamda Japonya Büyükelçiliği Yerel Yönetimler Hibe Programı çerçevesinde hastaneye ulaşmakta zorluk çeken vatandaşlar, mevsimlik tarım işçileri ve Suriyeli mültecilerin sağlık taramalarının yapılabilmesi için Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan Altınordu'ya 'Mobil Sağlık Tarama Aracı' kazandırma projesi Japonya Büyükelçiliği tarafından kabul edildi.

"İLÇEMİZE ÇOK ÖNEMLİ BİR HİZMET KAZANDIRDIK"

Protokol imza töreninde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, "Japonya ile Türkiye arasındaki dostluk her geçen gün artarak devam ediyor. Japonya Büyükelçiliği tarafından ilçemize kazandırılan Mobil Sağlık Tarama aracının Altınordu'ya çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu araç ile vatandaşlarımızın ve özellikle yaz aylarında ilimize gelen mevsimlik işçiler ile iç savaş sebebi ile ülkemizde bulunan Suriyeli kardeşlerimizin sağlık taramaları gerçekleştirilecektir" dedi. 

BÜYÜKELÇİ MİYAJİMA: "TÜRKİYE VE JAPONYA ARASINDA İYİ İLİŞKİLER KURULDU"

Japonya Büyükelçisi Akoi Miyajima da, Türkiye ve Japonya'nın coğrafi olarak bir birine uzak iki ülke olmasına rağmen çok iyi ilişkilerinin olduğunu söyledi. Bu kapsamda yerel yönetimlerle de önemli projeler hazırladıklarını ifade eden Miyajima, verilen desteklerin iyi günlerde kullanılması temennisinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 18:18

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER