İşte Koronavirüs'teki son durum!

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin Koronavirüs tablosunu açıkladı. Son 24 saatte 931 kişiye tanı konulduğunu belirten Bakan Koca, 17 kişinin vefat ettiğini açıkladı. Bakan Koca, düğün, nişan ve kına merasimleri için de uyarılarda bulundu, "Trabzon'da gelin dâhil, bir kına gecesine katılan 35 kişi karantinaya alındı; düğün ertelendi. Düğünleri hastalık, yoğun bakım izlemesin" dedi.

İşte Koronavirüs'teki son durum!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de vaka sayısı en düşük ve en çok olan 5 ili açıkladı. Bugün 43 bin 404 kişiye test yapıldığını belirten Bakan Koca, 931 kişinin testinin pozitif çıktığını belirterek, 17 kişinin öldüğün 932 kişinin ise iyileştiğini açıkladıb. 

EN AZ VAKALARIN GÖRÜLDÜĞÜ İLLER

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs vakalarının en az görüldüğü 5 ili Artvin, Bilecik, Tunceli, Edirne ve Bayburt olarak açıkladı. Bakan Koca, "Tunceli, Nevşehir, Kastamonu, Artvin ve Aksaray'daysa şu an pnömonili (zatürre) hastamız yok" dedi. 

EN ÇOK VAKALARIN GÖRÜLDÜĞÜ 5 İL

Bakan Koca, Koronavirüs vakalarının en fazla görüldüğü 5 ili ise şu şekilde sıraladı: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve Bursa. 

TRABZON'DA DÜĞÜN ERTELENDİ!
"DÜĞÜNLERİ HASTALIK, YOĞUN BAKIM İZLEMESİN"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son olarak, "Vakaların en çok görüldüğü illerden Diyarbakır'da iki gün önce yapılan düğünde, 70 kişinin kol kola ve maskesiz halay çektiği öğrenildi. Trabzon'da ise gelin dâhil, bir kına gecesine katılan 35 kişi karantinaya alındı; düğün ertelendi. Düğünleri hastalık, yoğun bakım izlemesin" dedi. 

ORDU'DA İSE KARANTİNAYA GİREN MAHALLE SAYISI 4 OLDU

Ordu'da ise son 1 haftadır özellikle il dışından gelenler, beraberinde düğün, nişan ve kına organizasyonlarının artmasıyla karantinaya alınan mahalle sayısı 3'ten 4'e çıktı.

Altınordu ilçesine bağlı Orhaniye Mahallesi Bakoğlu Sokak ve Devecik Sokak, Saraycık Mahallesi'ne bağlı Dereyolu Sokak Güney Mevkii ve Tepe Mevkii, Topluca Mahallesi'ne bağlı Sarıahmet Sokak ve son olarak da Çatalpınar ilçesine bağlı Sayacatürk Mahallesi İskenli bölgesi karantina altında. 

Vaka sayılarının ise oldukça fazlalaştığı, bazı hastanelerin artan vaka sayıları nedeniyle poliklinik yapmadıkları öğrenildi.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER