İlk müdahale Yediyıldız'dan geldi!

ORDU'nun Fatsa ilçesinde otomobilin çarpması sonucu yaralanan vatandaşın imdadına ilk AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Opr.Dr.Şenel Yediyıldız koştu. Yediyıldız, olay yerindeki ilk müdahnalesinin ardından sağlık ekipleri gelinceye kadar da bekledi.

İlk müdahale Yediyıldız'dan geldi!

AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Opr. Dr. Şenel Yediyıldız, trafik kazasında yaralanan yaşlı şahsa hayati önem taşıyan ilk müdahaleyi yaparak sağlık ekiplerine teslim etti. 

Fatsa-Ordu karayolundan karşıdan karşıya geçmekte olan Mehmet Uçar isimli şahsa otomobil çarptı. Bu sırada Fatsa ilçesindeki seçim çalışmalarını tamamladıktan sonra Ordu’ya dönüş yapan Dr. Şenel Yediyıldız, kazada yaralanan ve yerde yatan şahsı gördü. Bunun üzerine hemen makam aracını durdurup yaralının yanına koşan Yediyıldız, çevredekilere doktor olduğunu belirterek yaralı vatandaşa müdahale etti. Yaralıya gerekli ilk müdahaleyi yapıp çevre kontrolünü sağlayan Milletvekili Adayı Yediyıldız, yaşlı adama "Tamam, korkacak bir şeyin yok. Durumun iyi, iyi olacaksın" diyerek teselli verdi.

YEDİYILDIZ, 112 ACİL SERVİS EKİPLERİ GELENE KADAR YARALININ BAŞINDA BEKLEDİ

AK Parti Ordu Milletvekili adayı Şenel Yediyıldız’ın yaptığı ilk müdahalenin ardından olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, yaralı vatandaşı hastaneye götürdü. Yaralıyı ambulansa teslim edene kadar başından ayrılmayan ve sağlık ekipleri gelince de yaralı hakkında gerekli bilgileri veren AK Parti Milletvekili adayı Şenel Yediyıldız’ın doktor olması nedeniyle yaptığı ilk müdahale, vatandaşların da büyük takdirini topladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER