Alkışların en büyüğü sağlıkçılarımız için

KORONAVİRÜS Salgını nedeniyle özellikle son 6 aydır geceli gündüzlü vargüçleriyle çalışan sağlık çalışanlarının sırf insan sağlığı için harcadıkları emeğin, koşuşturmanın kanıtı bu fotoğraflar. Kan ter içinde, sadece insan sağlığı için koşuşturan sağlık çalışanları, su gibi terledikleri üniformalarını yenileriyle değiştirirken, ıslak kalan üniformalarını ise gün içerisinde işte böyle kurumaya bırakılıyor. Bu emeğin karşılığı ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın şu cümlesiyle destek buluyor: "Sonunda yenilen virüs olacak."

Alkışların en büyüğü sağlıkçılarımız için

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin 25 Ağustos 2020 Koronavirüs Tablosu'nu açıkladı, yurt genelinde toplam test sayısının 6,5 milyonu geçtiğini duyurdu. Sadece 25 Ağustos için "Yeni tespit edilen 1.500'den fazla hastamız var. Yeni hasta sayısını düşürmek mücadelemizin en önemli hedefi. Bu hedefe katkı için tedbirlere uyum şart. Sonunda yenilen virüs olacak" açıklamasını yaptı. 

EN BÜYÜK EMEK SAĞLIK ÇALIŞANLARININ

Bu fotoğraflar özellikle Koronavirüs Salgını nedeniyle son 6 aydır gecelerini gündüzlerine katarak, vargüçleriyle çalışan ve insan sağlığı için koşturan sağlık çalışanlarının ne denli mücadele ettiklerinin fotoğrafı oldu. Koronavirüs Salgını'nda vaka sayısının hiç de azımsanmayacak seviyelerde olduğu Ordu'da, sağlık çalışanları sırf insan sağlığı için kan ter içinde işte böyle çalışıyor. Su dökülmüş gibi kan ter içinde kalan sağlık çalışanları, ıslanan üniformalarının yedeğini kullanırken, diğeri ise kurumaya bırakılıyor. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER