Ağız ve diş sağlığınız onlara emanet!

ORDU Üniversitesi (ODÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 8 ana bilim dalınrda ayda ortalama 8 bin hastayı tedavi ederek ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde Karadeniz Bölgesi'nin en önemli sağlık merkezlerinden biri oldu. ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, 2017 yılında ise toplam 73 bin 794 hastanın tedavi edildiğini açıkladı.

Netordu.com
Ağız ve diş sağlığınız onlara emanet!

Diş Hekimliği Fakültesi'ni ziyaret eden ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, "28 öğretim üyesi, 52 uzmanlık öğrencisi ve toplamda 65 diş ünitiyle Karadeniz Bölgesi'nde ağız ve diş sağlığı hizmetleri noktasında ilk sıralarda yer alıyor" dedi. 

AYDA ORTALAMA 8 BİN HASTA TEDAVİ EDİLDİ

Akademik alandaki çalışmalarının yanı sıra ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde de önemli projelere imza atan ODÜ Diş Hekimliği Fakültesi; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Diş Hastalıkları Tedavisi, Endodonti, Ortodonti, Pedodonti, Periodontoloji ve Protetik Diş Tedavisi anabilim dallarında İl ve bölge halkının ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesi noktalarında tedaviler gerçekleştirerek "Ayda ortalama 8 bin hastaya hizmet sunmaktadır" diyen ODÜ Rektörü Prof.Yarılgaç, "Diş Hekimliği Fakültesinde 2017 yılında toplamda 73 bin 794 hastada 226 bin 323 tedavi işlemi gerçekleştirilmiştir.  2018 yılının ilk yarısında ise toplamda 42 bin 480 hastada 131 bin 609 tedavi işlemi gerçekleştirilirken Karadeniz Bölgesinde ağız ve diş sağlığı çerçevesinde önemli bir misyonu üstlenmektedir. Tüm dünyada diş hekimliği alanında kabul görmüş son teknoloji ve yöntemleri klinik uygulamalarımıza yansıtmayı ve bunun devamlılığını sağlamayı, bilimsel araştırmaların hız kazanacağı alt yapıyı oluşturarak araştırmacıların verimli çalışmasını ve bilime en üst düzeyde katkıda bulunmasını, üst düzey bilgi birikimine sahip, gelişime açık, kendisini yaşam boyu eğitime hazırlamış diş hekimleri yetiştirmeyi temel misyon edinerek çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. 

2018'İN İLK YARISINDA REKOR KIRDI 

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan ODÜ Rektörü Prof.Dr:Tarık Yarılgaç, "2018 yılının ilk yarısında ise toplamda 42 bin 480 hastada 131 bin 609 tedavi işlemi yapılmıştır" dedi.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER