80 yaş üzeri vatandaşlar aşılanıyor

COVID-19 aşı programında bugünden itibaren B Grubu'na geçiliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bilim Kurulumuzun önerisiyle bugün itibarıyla 80 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlıyoruz." açıklamasında bulundu.

80 yaş üzeri vatandaşlar aşılanıyor

Türkiye genelinde bugüne kadar toplam 1 milyon 278 bin 208 kişiye COVID-19 aşısı yapıldı. Aşılama programının 1'inci Aşama G Grubu'nda bulunan kamu, özel üniversite, vakıf vb. tıp fakültesi ve diş hekimliği fakültesi stajyer öğrencileri dahil olmak üzere tüm kamu, eczacılar ve kalfaları dahil serbest eczane çalışanları ile siyasi parti liderleri ve kabine üyeleri aşı oldu.

Bugünden itibaren de 1'nci Aşama B Grubu'na geçiliyor. Bu grupta da yaşlı, engelli, koruma evleri gibi yerlerde kalan ve çalışanlar aşılanacak. Buna ilişkin resmi açıklama ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Bakan Koca, "Bilim Kurulumuzun önerisiyle hazırlanan program dâhilinde bugün itibariyle, 80 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlıyoruz. 80 yaş üzeri vatandaşlarımız sağlık kuruluşlarımızda aşılanacaklar" açıklamısını yaptı.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER