Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kanserde erken teşhisin çok önemli olduğunu vurgu yaparak şehir merkezine gitmesi güç hastalar için ücretsiz servis araçlarını devreye soktu.

Bu hizmeti tanıtmak için de Bakan Koca, Ordu'dan bir paylaşımda bulundu Akkuş ve Ünye ilçelerinde sürüdürülen faaliyetleri anlattı, kanseri tespit etmenin en iyi yolunun da tarama testleri olduğu vurgusunu yaptı.

180224 2A Bakan Koca

Fındıkta ikinci bir fiyat açıklanmayacak Fındıkta ikinci bir fiyat açıklanmayacak

Sosyal medya hesabı Twitter.com'da bir açıklamada bulunan Bakan Koca, "Ölümlerin en sık ikinci nedeni kanserlerdir. Belirti vermemiş kanseri tespit etmenin en iyi yolu kanser tarama testleridir. Kanser tarama testleri ağrısız ve acısız işlemlerle yapılır. Her biri ücretsizdir. Ünye ve Akkuş’ta olduğu gibi, şehir merkezlerine gitmesi güç hastalarımızı servis araçlarımızla Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezlerimize getiriyoruz." ifadelerini kullandı. 

180224 2E Bakan Koca

Dünyada ve Türkiye'de ölümlerin en büyük ikinci sebebinin kanser olduğunu dile getiren KETEM Ünye hekimlerinden Uzman Doktor Elif Çevik Ergin, "Kanser vücuttaki hücrelerin kontrolsüz bir şekilde çoğalmasıyla oluşmaktadır" diyerek kanserli hücrelerin herhangi bir belirti vermediği durumların da oluştuğunu söyledi. Uzman Doktar Elif Çevik Ergin, "Ünye'ye gelemeyen hastalarımızı, haftanın belli günleridne aracımızla buraya getirerek taramalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu tedaviler ağrısız ve acısızdır. Gerekli görüldüğünde de ileri tetkiklere alıyoruz" dedi. 

Editör: Haber Merkezi